Remiantis vietos institucijų ir vyriausybės paskelbtu metiniu įverčiu, 2022 metų rudenį vienu metu nakvynės vietos neturėjo ir buvo priversti nakvoti lauke bent 3 069 asmenys.
Tai buvo pirmasis skaičiaus padidėjimas nuo 2017 metų ir 26 procentų šuolis nuo 2021-ųjų, sakoma būsto departamento pranešime.
Skaičius buvo daugiau nei trimis ketvirčiais didesnis nei 2010 metais, kai buvo pradėtas pirmasis vyriausybės benamių surašymas.
2020 ir 2021 metais gatvėse miegojo mažiau žmonių dėl laikinų priemonių, kurių imtasi siekiant apgyvendinti benamius per patį COVID-19 pandemijos įkarštį.
Labdaros organizacijos „Homeless Link“ vadovas Rickas Hendersonas pavadino praėjusių metų padidėjimą „šokiruojančiu“ ir paragino vyriausybę padidinti finansavimą biudžete, kuris turėtų būti pristatytas kovo 15 dieną.
„26 proc. augimas yra įrodymas, kaip pragyvenimo išlaidų krizė pablogino ilgalaikius benamystės veiksnius, tokius kaip įperkamo būsto trūkumas, dažnai baudžiamoji gerovės sistema ir vis sunkiau prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos“, – sakė jis.
„Tuo pat metu besitęsiantis finansinis spaudimas reiškia, kad šimtai benamiais besirūpinančių tarnybų visoje šalyje yra ant uždarymo slenksčio, o tai didina riziką, kad benamystę patiriantys žmonės neturės kur kreiptis.“
Benamių esama visuose Anglijos regionuose, tačiau daugiausia jų yra Londone, kur per surašymą buvo nustatyti 858 asmenys, nakvoję lauke.
Londono meras Sadiqas Khanas paragino vyriausybę „skubiai padidinti paramą“ benamiams.
Apklausos metu suskaičiuoti benamiai, nakvoję ar ketinę nakvoti tokiose vietose kaip palapinės ar pastogės.