Rusijai ir Ukrainai prieš karą tekdavo 30 proc. pasaulinės kviečių pasiūlos.
Tačiau dėl Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje ir virtinės beprecedenčių sankcijų, kurias Rusijai paskelbė tarptautinė bendruomenė, sutriko trąšų, kviečių ir kitų prekių tiekimas iš abiejų šalių, o tai paskatino dar didesnį maisto ir degalų kainų pakilimą, ypač besivystančiose šalyse.
„Vladimiras Vladimirovičius suprato, kad šios problemos gali paveikti Rusiją“, – Maskvoje surengtame jaunimo forume pareiškė buvęs Rusijos ekonomikos ministras ir V. Putino patarėjas Maksimas Oreškinas.
„Rusija aktyviai rengiasi pasauliniam badui, ji pradėjo rengtis praėjusių metų pabaigoje“, – pridūrė jis.
Vasario 24 dieną V. Putinas pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, nors prieš tai Kremlius mėnesių mėnesius neigė didelio masto puolimo prieš mažesnę provakarietišką kaimyninę šalį galimybę.
Jungtinės Tautos šią savaitę paragino Rusijos valdžią leisti išgabenti grūdus, kurie dėl Maskvos karinės kampanijos yra įstrigę Ukrainos uostuose.
M. Oreškinas pareiškė manąs, kad „pasaulinis badas“ prasidės 2022 metų pabaigoje ir pridūrė, kad maisto krizę provokuoja „blogai apgalvota“ Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos (ES) šalių politika.
Jis taip pat pareiškė, kad JAV bandymai išvežti ukrainietiškus grūdus iš buvusios sovietinės respublikos sukels „humanitarinę katastrofą“ Ukrainoje ir „rimtų“ maisto problemų pasaulyje.