Tuo pat metu Kremlius vis dar teigia, kad nejaučia neapykantos Ukrainai ir jos žmonėms.
„Nejaučiu neapykantos Ukrainos žmonėms ir Ukrainai. Man labai patinka Ukrainos žmonės. Manyje maišosi daug kraujo, todėl sakau, kad esu tikras rusas, kad ir kas būtų maišoma. Ir jaučiu didelę meilę už šią žemę ir jos istoriją bei didvyrišką praeitį“, – interviu Rusijos propagandiniam leidiniui RBC sakė V. Medinskis.
Jis teigė, kad Rusija kovoja ne su Ukraina, o su „kolonialistais“.
„Mes nekonfliktuojame su Ukraina. Deja, konfliktuojame tarp tradicinių kolonialistų, kurie šimtmečius kūrė sėkmingas kolonijines imperijas su teritorija, kuri nenorėjo būti kolonija“, – sakė V. Medinskis.
V. Putino pakalikas teigia, kad reikia atskirti Ukrainos žmones ir „Ukrainos režimą“.
„Ten yra visiškai skirtingi žmonės, reikia atskirti Ukrainos režimą, Ukrainos žmones ir ne tik“, – sakė V. Medinskis.
Karo pabaigos greit nepamatysime – tęsis „gerokai po 2023 metų“
Internete nutekintuose JAV Gynybos departamento Žvalgybos agentūros dokumentuose numatoma, kad Rusijos plataus masto karas prieš Ukrainą virsta užsitęsusiu konfliktu, kuris tęsis „gerokai po 2023 m.“
Viename 2023 m. vasario 23 d. dokumente, pavadintame „Mūšis dėl Donbaso, kuris gali patekti į aklavietę 2023 m.“, teigiama, kad Rusija greičiausiai negalės užimti šios Rytų Ukrainos dalies, skelbia dokumentus išanalizavusi „Reuters“.
Tikėtina, kad Rusijos puolimo kampanija Donbase strigs, o tai trukdys Maskvai siekti tikslo 2023 metais užimti visą regioną.
„Ši taktika lėmė Rusijos pajėgų ir amunicijos atsargų sumažinimą iki tokio lygio, kuris, nesant netikėto atsigavimo, gali išeikvoti Rusijos dalinius ir sužlugdyti Maskvos karinius tikslus, o tai lemtų užsitęsusį karą po 2023 m.“, – teigiama dokumente.
JAV karinės žvalgybos dokumentuose taip pat teigiama, kad tiek Rusija, tiek Ukraina yra „vidutiniškai“ atsparios kovai, o tai reiškia, kad abi pusės greičiausiai dar kurį laiką galės tęsti kovą.
„Reuters“ išanalizavo daugiau nei 50 įslaptintų ir itin slaptų dokumentų, kurie pirmą kartą pasirodė socialiniuose tinkluose kovo mėnesį. Agentūra negalėjo patvirtinti jų autentiškumo.