„Bild“ savaitės pradžioje paviešinus Vokietijos kariuomenės pasirengimo galimam Rusijos puolimui Baltijos šalyse planus kilo daug kalbų apie galimą karą tarp Rusijos ir NATO. Vokietijos oficialūs asmenys iškart puolė raminti, kad nutekinti žiniasklaidai dokumentai yra standartinės pratybos.
Tokių pratybų metu analizuojamos taktinės potencialaus priešo galimybės ir sąjungininkų veiksmų sinchronizavimo sprendimai.
Rusijoje „Bild“ publikaciją pavadino menkaverčiais gandais, tačiau Kremlius ir prieš Rusijos puolimą Ukrainoje įnirtingai neigė tokią galimybę.
„Bild“ paviešino ir kitokią reakciją iš Rusijos: šios šalies vienos iš parlamentinių partijų vadovo Sergejaus Mironovo, pasižyminčio savo besąlygišku atsidavimu V. Putino politikai, laišką vienam iš redakcijos žurnalistų.
„Bet koks bandymas blokuoti ar net pulti Kaliningrado sritį neišvengiamai reikštų karinį susidūrimą su Rusija. Tai tikroji raudona linija, o tiksliau – raudonas mygtukas, kurį nuspaudus Vakarai neišvengiamai priverstų Rusiją imtis atsakomųjų priemonių. <...> Rusija yra branduolinė galios valstybė, panaudosianti visas prieinamas jėgas ir priemones ginti savo teritoriją“, – laiške žurnalistui Julianui Ropckei rašė S. Mironovas.
Keista šiame laiške ir tai, kad rusų nacionalisto politiko administracija vokiečių žurnalistui laišką surašė anglų, o ne rusų ar vokiečių kalba.
Pagrobė kūdikį iš Ukrainos
Pats S. Mironovas „pasižymėjęs“ yra tuo, kad dar pernai, likus bent pusmečiui iki oficialaus V. Putino paskelbto sprendimo eiti dar vieną kadenciją, pareiškė, kad jos vadovaujama partija nekels savo kandidato ir palaikys dabartinį Rusijos prezidentą.
Jis taip pat yra siūlęs „atimti uždarbį“ iš rusų atlikėjų, kurie dalyvavo skandalingame „nuogalių“ vakarėlyje, grąžinti Rusijoje mirties bausmę, o iš bankų indėlininkų „paimti mokestį“ karui Ukrainoje finansuoti.
S. Mironovas ukrainiečių yra kaltinamas „įsivaikinęs“ Chersone pagrobtą 10 mėnesių ukrainietę mergaitę.