Paskutiniais duomenimis, viso šalyje šią dieną buvo užregistruota 81171 Covid-19 atvejų. Iš jų net 71159 pasveiko. Dar 3277 – numirė. Kovo 24-ąją ligoninėse buvo gydomi 4735 žmonės (1573 iš jų – kritinės būklės), įskaitant 78 naujus atvejus.
Atėmus mirusiųjų skaičių, šiuo metu Kinijoje gydomi 7 proc. užkrėstųjų per visą epidemijos šalyje laikotarpį. Likę pacientai pasveiko.
Kinijoje augant įvežtinių viruso atvejų skaičiui, nerimaujama dėl antros infekcijų bangos
Kinija antradienį pranešė nustačiusi 78 naujus koronaviruso atvejus, kurių dauguma – įvežtiniai, o tai kursto nerimą dėl galimos antros infekcijų bangos.
Pirmasis po beveik savaitės pertraukos koronaviruso atvejis buvo nustatytas Uhano mieste, kur praėjusių metų pabaigoje prasidėjo epidemija. Dar trys neįvežtiniai infekcijos atvejai buvo nustatyti kitose šalies vietose.
Nuo koronavirusus sukeliamos ligos COVID-19 mirė septyni žmonės, visi – Uhane, nurodė Nacionalinė sveikatos priežiūros komisija.
Antradienį patvirtinti 74 įvežtiniai koronaviruso atvejai yra didžiausias tokių atvejų skaičius nuo kovo pradžios, kai pareigūnai pradėjo skelbti duomenis. Palyginti su pirmadieniu, atvejų skaičius išsaugo beveik dvigubai.
Beveik visi Kinijoje pastarosiomis dienomis nustatyti nauji infekcijos atvejai yra įvežtiniai. Tai verčia nerimauti dėl naujos COVID-19 atvejų bangos tokiu metu, kai jau atrodė, kad šaliai pavyko suvaldyti protrūkį.
Pasauliui ieškant veiksmingų būdų, kaip kovoti su pandemija, jau pareikalavusia daugiau kaip 16 500 gyvybių, Kinijoje įvežtinių atvejų skaičius padidėjo iki 427.
Daugelis Kinijos miestų įsivedė griežtas taisykles dėl atvykstančiųjų karantinavimo, o visi į Pekiną iš užsienio atskrendantys lėktuvai nukreipiami į kitus miestus, kur nuodugniai patikrinami.
Pekino valdžia antradienį paskelbė, kad visi asmenys, atvykę į Kiniją per kitą miestą ir per pastarąsias dvi savaites atkeliavę į sostinę, taip pat bus tikrinami dėl koronaviruso ir turės karantinuotis.
Antradienį tiek Šanchajus, tiek Pekinas pranešė apie nustatytą vadinamąjį klasterinį, t. y. neįvežtinį, atvejį.
Valstybinė žiniasklaida įspėja apie antrą infekcijų bangą. Nacionalistinis laikraštis „The Global Times“ savo pirmajame puslapyje rašo, kad „netinkamos karantino priemonės“ reiškia naują susirgimų bangą, o ji „labai tikėtina, netgi neišvengiama“.
Kinijoje iki šiol nustatyta iš viso 81 tūkst. COVID-19 atvejų, 3 277 žmonės mirė.
Šaliai ieškant būdų sustabdyti įvežtinių atvejų skaičiaus augimą, Uhane ir visoje Hubėjaus provincijoje gyvenimas, regis, pamažu grįžta į normalias vėžes. Hubėjuje dėl koronaviruso protrūkio savo namuose buvo įkalinti maždaug 56 mln. žmonių.
Čia palaipsniui atšaukiami kelis mėnesius galioję beprecedenčiai suvaržymai, o Uhane anksčiau šį mėnesį net apsilankė prezidentas Xi Jinpingas.
Sveikiems Uhano gyventojams jau leista su tam tikrais apribojimais judėti po miestą ir važinėti viešuoju transportu. Jie taip pat gali grįžti į darbus, jei turi darbdavio leidimą.