Anksčiau Kim Jong Unas žadėjo „eksponentiškai“ didinti branduolinių ginklų gamybą. Naujausias jo grasinimas buvo pareikštas į Pietų Korėją antradienį atvykus JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešio smogiamajai grupei.
Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad Kim Jong Uną informavo šalies branduolinių ginklų instituto pareigūnai. Lyderis pareiškė, kad Šiaurės Korėja turėtų pasirengti panaudoti branduolinius ginklus „bet kada ir bet kur“, ir paragino pareigūnus plėsti „ginklams tinkamų branduolinių medžiagų“ gamybą.
Kim Jong Unas taip pat „skatino toliau gaminti galingus branduolinius ginklus“, kurie įvarytų baimę šalies priešams, pridūrė KCNA.
Oficialiojo laikraščio „Rodong Sinmun“ paskelbtose nuotraukose matyti, kaip Kim Jong Unas, apsuptas uniformuotų pareigūnų, apžiūrinėja, kaip teigiama, taktines branduolines galvutes.
Kompaktiškos žalios kovinės galvutės „Hwasan-31“ gali būti montuojamos ant įvairių tipų raketų, kaip matyti iš fone ant sienos esančių schemų.
Praėjusiais metais Šiaurės Korėja pasiskelbė esanti „negrįžtama“ branduolinė galybė, o Kim Jong Unas neseniai paragino „eksponentiškai“ didinti ginklų, įskaitant taktinius branduolinius ginklus, gamybą.
Septintasis branduolinis bandymas?
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida antradienį paskelbė daug pranešimų branduolinėmis temomis, o tai, pasak analitikų, rodo, kad šalis rengiasi septintajam branduoliniam bandymui.
„Šį kartą Šiaurės Korėja pristatė smarkiai sumažintą taktinę branduolinę galvutę ir daugelis abejoja, ar ji tikrai gali sprogti“, – sakė Pietų Korėjos privačios organizacijos „Sejong Institute“ ekspertas Cheong Seong-changas.
„Padidėjo tikimybė, kad Šiaurės Korėja atliks septintąjį branduolinį bandymą su šiomis taktinėmis branduolinėmis galvutėmis“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.
Vienas ekspertas teigė, kad Pchenjano raketų paleidimai ir bandymai reaguojant į JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas reiškia didžiules finansines išlaidas nuskurdusiai šaliai.
„Šiaurės Korėja perspėjo, kad į kiekvienus bendrus Pietų Korėjos ir JAV mokymus atsakys didžiule jėga, tačiau, atsižvelgiant į paleistų raketų skaičių, jie negali to tęsti amžinai“, – AFP sakė Seulo „Ewha“ universiteto profesorius Park Won-gonas.
„Jei taip, septintasis branduolinis bandymas reikš tam tikrą pabaigą, jie pasiskelbs branduoline galybe ir pradės derėtis su Jungtinėmis Valstijomis“, – sakė jis.
Šiaurės Korėjos kariuomenė pirmadienį taip pat surengė šaudymo pratybas, imituodama branduolinę ataką taktinėmis balistinėmis raketomis, sakoma atskirame KCNA pranešime. Tai yra dalis rekordinės ginklų bandymų serijos.
„Šiaurės Korėja siunčia labai aiškią žinią. Jie kovoja už tai, kad būtų pripažinti... branduoline galia“, – pridūrė Park Won-gonas.