Vokietijos kelionių agentūros „Euronews“ sakė, kad, palyginti su praėjusių metų sausio-kovo mėnesiais, kai pareigas dar ėjo buvęs JAV prezidentas Joe Bidenas, užsakymų sumažėjo mažiausiai 50 proc.
Tačiau jos taip pat teigė, kad kol kas nepastebėjo nė vieno atšaukto užsakymo.
Pranešama, jog keli vokiečių turistai buvo sulaikyti JAV pasienyje, kai kuriais atvejais net kelioms savaitėms, po „Amerikos imigracijos politikos pokyčių“.
Maža to, vienu atveju mokslininkas buvo neįleistas, nes savo telefone turėjo prieš D. Trumpą nukreiptų žinučių.

Tačiau nors vokiečių, užsisakančių atostogas JAV, sumažėjo, dauguma jau užsakytų atostogų vis dar galioja, todėl naudinga atkreipti dėmesį į saugumą ir pasiruošimą keliaujant į JAV.
Prieš kelionę vertėtų pasidaryti atsarginę duomenų kopiją
JAV vyriausybė gali konfiskuoti jūsų įrenginius, jei nepaklusite ir jų neatrakinsite, atsisakysite pateikti slaptažodžius ar prisijungimus prie socialinių tinklų.
Pranešama, kad įrenginiai gali būti konfiskuojami neribotam laikui, todėl vertėtų įsitikinti, kad turite saugią savo duomenų kopiją.
Galite apsvarstyti galimybę sukurti atsarginę telefono duomenų kopiją nešiojamajame kompiuteryje, kurį paliekate namuose, tačiau jei jums į kelionę reikia pasiimti ir nešiojamąjį kompiuterį, apsvarstykite galimybę ištrinti slaptus ar asmeninius dokumentus.
Be to, viena iš vokiečių turisčių, 29-erių metų tatuiruočių meistrė iš Berlyno, Jessica Brösche, buvo sulaikyta, kai JAV valdžios institucijos padarė prielaidą, kad ji ketina dirbti JAV, nes keliavo su tatuiruočių įranga.
Toks atvejis rodo, kad būtų protinga nekeliauti su daiktais, kuriuos pasieniečiai galėtų suprasti kaip darbo įrankius.
Prieš atvykdami prie sienos peržiūrėkite, kas yra jūsų telefone
Muitinės ir sienos apsaugos pareigūnai teisėtai gali apieškoti jūsų telefoną, jei nesate JAV pilietis.
Tiems, kuriems reikia vizos arba kurie turi žaliąją kortą, atsisakius atskleisti savo slaptažodį, gali būti neleista įvažiuoti į JAV, net jei turite ESTA (Elektroninės kelionių leidimų sistemos) arba iš anksto išduotą vizą.
Tačiau, jei visiškai ištrinsite telefone esančia informaciją, pasieniečiams tai gali pasirodyti įtartina.
Tuo atveju, jei ištrinsite žinutes, pavyzdžiui, kritikuojančias D. Trumpo administraciją, turėtumėte įsitikinti, kad jos neklajoja kur nors neseniai ištrintų žinučių archyve.
Duokite raktus patikimam asmeniui ir įsiminkite jo telefono numerį
Tais atvejais, kai lankytojai pasienyje buvo sulaikyti kelioms savaitėms, jiems buvo atiduotas telefonas. Tačiau jei jūsų įrenginys bus konfiskuotas, neturėsite prieigos prie telefone išsaugotų kontaktų.
Įsiminkite telefono numerį asmens, kuriuo pasitikite, ir apsvarstykite galimybę atiduoti savo raktus kaimynui ir pasakyti, kad jis paskambintų į ambasadą arba advokatui, jei kelias dienas iš jūsų nieko nesulauktų.
Idealiu atveju, jei keliaujate su telefonu, darykite viską, kas nuo jūsų priklauso, kad jis nebūtų konfiskuotas neribotam laikui, nes daugelis įmonių naudoja dviejų veiksnių SMS autentifikavimą, kad gautų prieigą prie svarbiausių paslaugų, pavyzdžiui, internetinės bankininkystės ir socialinių tinklų profilių.
Kadangi JAV vyriausybė ėmėsi veiksmų panaikinti vizas ir deportuoti ne JAV studentus, kurie praėjusiais metais dalyvavo protestuose už Palestiną, taip pat gali būti protinga įsitikinti, kad jūsų profilio nuotraukoje nesate nufotografuotas palestiniečių proteste.
Prieš kelionę išjunkite įrenginius
Geriausia praktika yra išjungti įrenginius prieš įlipant į lėktuvą, nes kai kuri programinė įranga gali lengviau nulaužti slaptažodžius, kai telefonas ar nešiojamasis kompiuteris kurį laiką buvo įjungtas.
Pasak „Euronews“ pateikto vadovo, telefono saugumas yra stipresnis, kai jis būna ką tik įjungtas.
Be to, jei nusprendėte pasiimti nešiojamąjį kompiuterį, įsitikinkite, kad jį taip pat tinkamai išjungėte, o ne tik įjungėte miego režimą.
Įsitikinkite, kad turite pakankamai pinigų nusipirkti paskutinės minutės bilietą namo
Šiais metais vokiečių turistas Lucas Sielaffas buvo sulaikytas Meksikos ir JAV pasienyje kelioms dienoms ir nebuvo jokių ženklų, kada jis bus paleistas.
Staiga jam buvo pasakyta, kad jis gali grįžti namo ir turi užsisakyti tiesioginį skrydį atgal į Vokietiją. Šiuo atveju jis greitai užsisakė skrydį už beveik 3 tūkst. eurų, pranešė „Associated Press“.
Taigi, jei nutiktų blogiausia, tikriausiai vertėtų atsidėti šiek tiek pinigų ir pasirūpinti, kad skubiu atveju galėtumėte užsisakyti skrydį namo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!