Trijų vaikų tėvai Rusijoje nebeturi galimybės gauti atleidimą nuo mobilizacijos, skelbiama „Meduza“. Nepaisant Kremliaus atstovų tikinimo, kad mobilizacija šalyje yra baigta, žmonės vis dar gauna šaukimus į kariuomenę dėl milžiniškų nuostolių fronte Ukrainoje ir šalies valdžios ketinimų ženkliai didinti karių skaičių.
Informacija apie pasikeitusį požiūrį į mobilizuotinų asmenų sąrašų sudarymą pribloškė rusus. Šalies valdžia nuolat tikino, kad daugiau negu 3 vaikus turintys vyrai nebus šaukiami į kariuomenę, tačiau jau nuo pat mobilizacijos pradžios gausu įrodymų, kad formalių taisyklių karo prievolės tarnybos Rusijoje faktiškai nesilaiko – į kariuomenę šaukiami ir ligoti, ir pagal amžių nebetinkantys, ir „apsaugotų“ specialybių asmenys.
Žinią patvirtino ir Rusijos Dūmos šeimos, moterų ir vaikų klausimų komiteto pirmininkė Nina Ostanina. Pasirodo, Rusijos generalinis štabas atitinkamą dokumentą išleido dar praėjusių metų gruodį. Spalio 4-ąją buvo formaliai leista gauti atleidimą nuo mobilizacijos, o jau gruodžio 21-ąją Generalinio štabo vadas V. Gerasimovas išleido įsaką, atšaukiantį šį sprendimą.
Rusijos kariuomenė šio savo sprendimo oficialiai niekur neskelbė ir neaiškino priežasčių, kodėl to reikėjo imtis.
Žmogaus teisių apsaugos grupė „Agora“ taip pat skelbia, kad Užbaikalėje teismai jau masiškai atšaukia sprendimus dėl daugiavaikių tėvų grąžinimo namo iš mobilizacijos centrų.
N. Ostaninos teigimu, Generalinis štabas įsako išleidimą motyvavo tuo, kad „grąžinti į spec. karinės operacijos zoną jau patekusius asmenis atgal yra labai sudėtinga“.
Primename, kad Ukrainos kariuomenės duomenimis, Rusija siekia savo karių skaičių padidinti iki 1,5 mln., kad galėtų surengti masyvų Ukrainos teritorijos puolimą.
Rusijos valdžia, įskaitant prezidentas V. Putiną ir gynybos ministrą S. Šoigu, dar praėjusių metų pabaigoje skelbė, kad „dalinė mobilizacija baigta“, tačiau žiniasklaida praneša apie tebevykstančią slaptą mobilizaciją.
Maža to, V. Putinas įnirtingai atsisako išleisti oficialų įsaką, kuris reikštų „dalinės mobilizacijos baigtį“, o tai reiškia, kad nepaisant oficialių Rusijos valdžios pareiškimų, formaliai mobilizacija šalyje vyksta.