„Nemažai turistų neįvertina krūvio, patiriamo vaikštant saulės atokaitoje“, – pasakė kardiologas iš Atėnų Thomasas Giannoulisas. „Kai temperatūra pavėsyje pakyla iki 37 laipsnių, saulėje karštis gali lengvai siekti 60 laipsnių.“
Dėl to išauga rizika netekti skysčių ir patirti šilumos smūgį. „Ir kuo asmuo vyresnis, tuo šis pavojus yra didesnis“, – paaiškino Th. Giannoulisas.
Visų mirusių ar dingusių be žinios turistų amžius – nuo 55 iki 80 metų. Pirmąja karščio auka tapo 67-erių britų žurnalistas, birželio pradžioje pradingęs Simio saloje netoli Turkijos krantų. Jo kūnas buvo rastas po keleto dienų.
Vyriškis nuklydo nuo tako ir susmuko tokioje vietoje, kur paieškos komandai buvo sunku jį pastebėti, pranešė vietos valdžia.
Dar pora turistų – pats vienas pasivaikščioti išėjęs aštuoniasdešimtmetis ir paplūdimyje susmukęs 70-ies vyriškis – mirė Kretoje.
Nedidelėje Matrakio saloje į vakarus nuo Korfu išėjęs pasivaikščioti mirė 55-erių JAV pilietis. O netoli Turkijos krantų esančioje Samoso saloje buvo rastas prieš keletą dienų pasivaikščioti išėjusio ir be žinios dingusio 74-erių olando kūnas.
Kikladų salyno Amorgoso saloje prieš savaitę pasivaikščioti išėjo ir be žinios dingo JAV pilietis, Sikinoso saloje praėjusią savaitę iš pasivaikščiojimo negrįžo dvi vyresniojo amžiaus prancūzės.
Graikų žiniasklaidos teigimu, kai kurie iš mirusiųjų prieš pat pasivaikščiojimą pietavo ir vartojo alkoholį. Kiti su savimi neturėjo žemėlapio ar išmaniojo telefono arba atsidūrė atokioje vietovėje, kurioje nėra mobiliojo ryšio signalo.