„Rusija ir toliau naudoja dujas kaip ginklą, o Moldova vėl tapo jos hibridinio karo taikiniu“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė K. Kallas.
Ji nurodė, kad kalbėjosi su Moldovos ministru pirmininku Dorinu Receanu (Dorinu Rečanu) ir per derybas dar kartą patvirtino tvirtą ES solidarumą su Kišiniovu.
„ES paramos dėka Moldova išlieka atspari ir turi gerą jungtį su Europos energetikos tinklais“, – pridūrė ES užsienio politikos vadovė.
Rusijos valstybinei gamtinių dujų bendrovei „Gazprom“ dėl finansinio ginčo nutraukus dujų tiekimą Moldovai, Maskvos remiamas separatistinis regionas nebegali aprūpinti gyventojų karštu vandeniu ir užtikrinti jų būstų šildymo.
Gruodžio pabaigoje „Gazprom“ paskelbė, kad sustabdys dujų tiekimą Moldovai neva dėl jos didelių įsiskolinimų. Pranešimas pasirodė dar prieš tai, kai Kyjivas oficialiai nutraukė Rusijos ir Ukrainos sutartį dėl dujų tranzito.
ki šiol vietos energetikos grupė „Tiraspoltransgaz“ tiekė energiją Padniestrės regionui, tačiau už tiekimą nemokėdavo.
Siųsdamas mokėjimo prašymus Kišiniovui, separatistinis regionas palaipsniui didino Moldovos skolą „Gazprom“.
Rusija teigia, kad Moldova skolinga daugiau nei 700 mln. dolerių (673,29 mln. eurų). Kišiniovas tai griežtai neigia ir sako, kad skola siekia 9 mln. dolerių (8,66 mln. eurų).
Po to, kai Maskva nutraukė dujų tiekimą, Padniestrės regioną ištiko krizė, taip pat sustojo dauguma pramonės šakų.
Moldovoje temperatūrai nukritus iki nulio, žmonės buvo priversti kūrenti malkas arba naudotis elektriniais šildytuvais.
Rusijos ambasada Moldovoje neigė kaltinimus, kad Maskva apleido Padniestrę, ir kaltino Moldovą bei Ukrainą bandymu pakirsti Padniestrės pasitikėjimą Maskva.
Po šių kaltinimų Moldovos užsienio reikalų ministerija paskelbė iškviečianti Maskvos atstovą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!