• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra daugybė liaudiškų priemonių ir vaistų, kurie padeda išsiblaivyti padauginus alkoholio. Šiomis priemonėmis galėsite pasinaudoti, kai išgersite vienu alumi per daug, tačiau jos padės mažiau, jei apsinuodysite alkoholiu.

Yra daugybė liaudiškų priemonių ir vaistų, kurie padeda išsiblaivyti padauginus alkoholio. Šiomis priemonėmis galėsite pasinaudoti, kai išgersite vienu alumi per daug, tačiau jos padės mažiau, jei apsinuodysite alkoholiu.

REKLAMA

Naujas tyrimas rodo, kad kontroliuojamas gilus kvėpavimas gali padėti pasiekti stebėtinų rezultatų.

Apskaičiuota, kad dėl alkoholio vartojimo kasmet miršta 3 milijonai žmonių. Daugeliu atvejų tai susiję su ilgalaikiu pertekliniu vartojimu (girtuoklyste), tačiau kai kuriems tai yra ekstremalių išgertuvių pasekmė.

Gydytojas Josephas Fisheris iš Kanados universiteto sveikatos tinklo pažymėjo, kad etanoliui patekus į kraują, 90 procentų jo yra pašalinama metabolizuojant kepenyse – organe, kurio negalima skubinti. Be dializės, viskas, ką šiuo metu galima padaryti žmogui, kurio alkoholio kiekis kraujyje yra pavojingai didelis, tai gydyti simptomus, pavyzdžiui, užtikrinti, kad smegenys gautų pakankamai deguonies.

Kiti 10 procentų alkoholio pašalinami per inkstus ir plaučius. Tai yra priežastis, dėl kurios blaivumo testai rodo alkoholio koncentraciją kraujyje, ir mes galime pasakyti, kad kažkas gėrė, užuodę iškvėptą orą. J. Fisheris ir jo kolegos domėjosi, ar giliau ir dažniau kvėpuojant alkoholis gali būti apdorojamas greičiau. Ši idėja buvo panaudota pašalinant kenksmingas kraujo priemaišas, tokias kaip anglies monoksidas, įgytas mažiau linksmais būdais.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalui „Scientific Reports“ komanda atskleidė, kad idėja gali būti įgyvendinama, tačiau reikia tam tikros pagalbos. „Negalite tiesiog hiperventilizuotis, nes per minutę ar dvi jūs apsvaigsite ir nualpsite“, – pabrėžė J. Fisheris.

REKLAMA

Nesvarbu, kokia anglies dvideginio padaryta žala atmosferoje, jis vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį kraujyje, o dažnas ir gilus kvėpavimas jį išstumia kartu su etanoliu. Jeigu galūnių dilgčiojimas ir galvos svaigimas nesustabdo nuo per gilaus ir dažno kvėpavimo, tikrai nualpsite.

J. Fisheris ir jo komanda sukūrė prietaisą, kuris surenka dalį išmetamo CO2 ir grąžina jį į kūną įkvepiant, taip išlaikant optimalų dujų kiekį kraujyje, o alkoholis yra nuolat šalinamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai labai paprastų technologijų prietaisas, kurį galima pagaminti bet kurioje pasaulio vietoje – nereikia jokios elektronikos, jokių kompiuterių ar filtrų, – sakė J. Fisheris. – Beveik nepaaiškinama, kodėl mes to neišbandėme prieš kelis dešimtmečius.“

Kol kas tyrimo imties grupė apsiriboja penkiais sveikais vyrais, kurių alkoholio koncentracija kraujyje yra apie 0,1 proc., greičiausiai nesanti pavojinga, nebent vairuojant ar valdant mechanizmus.

Kaip gerai tai veiktų klinikinėje aplinkoje, dar reikia pamatyti, nes pakankamai girti žmonės, kuriems gresia pavojus, gali nesilaikyti nurodymų. Nepaisant to, tie, kurie dalyvavo tyrime, sugebėjo padidinti etanolio pašalinimą trigubai. Dalyviams pasirodė, kad procesas yra nuobodus, bet gana patogus. J. Fisherio prietaisas gali būti naudingas tiems, kurie po per didelio išgerto alkoholio kiekio turi greitai išblaivėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų