Žmonės gali būti gana išradingi, kai reikia sugalvoti pasiteisinimus. Vis dėlto pateisinti didelį alkoholio kiekį kraujyje labiausiai smirdančiu vaisiumi pasaulyje yra kažkas naujo.
Pagal vaizdo įrašą Kinijos vaizdelių svetainėje „Pear Video“, neįvardytą vyrą balandžio 17 d. policija sustabdė Rudongo apygardoje Jiangsu provincijos rytuose dėl įtariamo vairavimo išgėrus. Vyras, užfiksuotas policininkų kameromis, tikino esąs nekaltas ir pasiteisino: „Aš ką tik valgiau duriano vaisių!“
Policijos pareigūnai, suprantama, buvo skeptiški. Tačiau kraujo tyrimas įrodė jo nekaltumą, nepaisant to, kad alkotesteriu buvo nustatyta Kinijoje draudžiama 0,02 proc. (20 miligramų 100 mililitrų) alkoholio koncentracija kraujyje (palyginimui, JAV vyresniems nei 21 metų asmenims – 0,08 proc.).
Tai suintrigavo Kinijos policiją, ir jie nusprendė išbandyti patys, norėdami sužinoti, ar suvalgius duriano vaisiaus tikrai padidėja alkoholio kiekis kraujyje.
Neįtikėtina, bet pareigūnui Yu Pengxiangui buvo nustatytas 0,36 procento alkoholio kiekis kraujyje (36 miligramai 100 mililitrų) – tai buvo didelis šuolis.
Taigi, ar suvalgę duriano vaisiaus galime apgirsti?
Ne. Vos po trijų minučių pareigūnui Yu buvo alkotesteriu išmatuotas girtumas, tačiau šį kartą jis rodė nuliukus.
Tiesa ta, kad alkotesteriai gali nustatyti neblaivumą suvalgius įvairių su alkoholiu nesusijusių produktų, kuriuose tiesiog yra alkoholio pėdsakų. Į alkotesterį „įpūstumėte“ suvalgę baltos duonos (dėl mielių), karijų (arba pekanų) ir makadamijų riešutų, prinokusių vaisių, baltymų batonėlių, atsigėrę sirupo nuo kosulio arba paskalavę burną su skalavimo skysčiu.
Alkotesteriais atliekamas alkoholio tyrimas, nustatant chemines medžiagas, kuriose yra susijungusių metilo grupės elementų. Jie skirti tirti giliai plaučiuose esantį orą, kurį veikia alkoholis, ir kuris jau absorbuojamas į kraują – taigi rodoma alkoholio koncentracija kraujyje. Tačiau kartais jie gali aptikti tai, kas vadinama „burnos alkoholiu“ – orą (iškvėptą jūsų), kuris dar nebuvo absorbuotas į jūsų kraują.
Jei į alkotesterį „pūstumėte“ iš karto po to, kai suvalgytumėte maisto, kuriame yra alkoholio ar metilo junginių pėdsakų, yra (maža) tikimybė, kad gautumėte klaidingą teigiamą rezultatą. 1998 m. atliktas tyrimas parodė, kad šis poveikis išnyksta po 15 minučių. Remiantis šiuo tyrimu, tiek rozmarino svogūnų duona, tiek Jim Bean burbono pyragas, nors ir trumpai, jus „apsvaigins“.
Taigi, grįžkime prie nekalto žmogaus ir jo durianų. Duriano prastas kvapas buvo lyginamas su sporto kojinėmis, šiukšlėmis, pūvančia mėsa, svogūnais ir siera, o vienas iš nustatytų junginių, kuris yra stipriausias iš šių kvapų, yra etilo (S) -2-metilbutanas. Tai yra šio vyro nelaimės kaltininkas.
Ar tai reiškia, kad jūs galite kaltinti vaisius dėl nustatyto girtumo laipsnio? Ne, vis tiek reikės atlikti kraujo tyrimą, kuris nemeluoja. Tačiau ateityje tiesiog būkite atsargūs ir nevairuokite padauginę vaisių.