„Wagner“ atliko svarbų vaidmenį kai kuriose nuožmiausiose Rusijos karo Ukrainoje kovose, tačiau grupuotės ateitis tapo abejotina, kai jos vadovas Jevgenijus Prigožinas rugpjūčio mėnesį žuvo lėktuvo katastrofoje, praėjus dviem mėnesiams po to, kai vadovavo trumpam maištui prieš Rusijos gynybos vadovybę.
R. Kadyrovas „Telegram“ teigė, kad didelė buvusių „Wagner“ samdinių grupė intensyviai mokosi su jo specialiosiomis pajėgomis „Achmat“.
„Džiaugiuosi, kad šiandien garsiojo (Achmat) dalinio gretas papildė kovotojai, turintys puikios kovinės patirties ir įrodę, kad yra drąsūs ir efektyvūs kariai“, – teigė jis.
„Esu įsitikinęs, kad būsimuose mūšiuose jie visiškai pateisins savo reputaciją“, – pridūrė R. Kadyrovas.
Jis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, skambant jausmingai muzikai, rodomi kariai, tarp kurių buvo ir tokių, kurie ant uniformų turėjo „Wagner“ ženklus, o veidus dengė kaukėmis. R. Kadyrovas tvirtino, kad per pratybas buvo šaudoma, mokomasi lauko medicinos.
Nėra aišku, kiek „Wagner“ samdinių dalyvavo ir ar kas nors iš jų liks Čečėnijos pajėgose pasibaigus mokymams. Po J. Prigožino mirties Kremlius atmetė kaip „absoliutų melą“ prielaidas, kad šis buvo nužudytas prezidento Vladimiro Putino įsakymu, siekiant nubausti jį už birželio maištą. Rusija dar nepaskelbė mirtinos lėktuvo katastrofos tyrimo rezultatų. Vėliau V. Putinas ėmėsi veiksmų, kad „Wagner“ samdyniai būtų kontroliuojami valstybės, ir nurodė jiems pasirašyti ištikimybės priesaiką, o Kremlius ne kartą tvirtino, kad ši grupuotė neegzistuoja kaip juridinis asmuo.