• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JT: iš Ukrainos pabėgo per 4,4 mln. žmonių

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš šalies pabėgo daugiau kaip 4,4 mln. žmonių, rodo Jungtinių Tautų šeštadienį paskelbti duomenys.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš šalies pabėgo daugiau kaip 4,4 mln. žmonių, rodo Jungtinių Tautų šeštadienį paskelbti duomenys.

REKLAMA

Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras (UNHCR) pranešė, kad iš Ukrainos jau pasitraukė 4 441 663 žmonės – 59 347 daugiau nei ankstesnę parą.

Tokio pabėgėlių antplūdžio Europa nematė nuo Antrojo pasaulinio karo.

Apie 90 proc. iš Ukrainos išvykusių pabėgėlių yra moterys ir vaikai. Karinei tarnybai tinkamiems 18–60 metų amžiaus vyrams negalima išvykti iš šalies.

JT Tarptautinės migracijos organizacijos (TOM) duomenimis, apie 210 tūkst. ne ukrainiečių taip pat pabėgo iš šalies, tačiau dalis jų susiduria su sunkumais grįžtant į savo šalis.

Remiantis TMO balandžio 5 dieną paskelbtais duomenimis, pačioje Ukrainoje dabar yra 7,1 mln. žmonių, kurie buvo priversti palikti savo namus.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 11 mln. žmonių, arba daugiau nei ketvirtadalis gyventojų, buvo priversti palikti savo namus, bėgti į kaimynines šalis arba ieškoti prieglobsčio kitur Ukrainoje.

REKLAMA

Prieš konfliktą Ukrainos Kijevo kontroliuojamoje teritorijoje, į kurią neįeina 2014 metais Rusijos aneksuotas Krymas ar prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos rytuose, gyveno daugiau nei 37 mln. žmonių.

Lenkija

Lenkija priima bene daugiausiai pabėgėlių.

UNHCR duomenimis, nuo vasario 24 dienos į Lenkiją atvyko 2 564 994 asmenys.

Daugelis jų vėliau išvyko į kitas Europos šalis.

UNHCR penktadienį pranešė, kad likusiems 700 tūkst. atvykėlių Lenkija jau suteikė asmens identifikacinius kodus.

REKLAMA
REKLAMA

Šie kodai yra plačiai naudojamas bendraujant su Lenkijos valstybinėmis institucijomis, sveikatos priežiūros tarnybomis, skambinant ir naudojantis prieiga prie tam tikrų banko paslaugų.

Lenkijos pasienio policijos skaičiavimais, prasidėjus karui į Ukrainą sugrįžo daugiau nei 500 tūkst. žmonių

Lenkijoje prieš karą dirbo apie 1,5 mln. ukrainiečių imigrantų.

Rumunija

JT pabėgėlių agentūros duomenimis, iki balandžio 8 dienos į Rumuniją atvyko 678 081 asmuo, dauguma jų – per Moldovą, o vėliau daugelis išvyko į kitas šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po šios savaitės vizito Rumunijoje UNHCR vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro padėjėjas Raoufas Mazou (Raufas Mazu) pagyrė „sparčius veiksmus Rumunijos vyriausybės veiksmus, kurių ji ėmėsi siekdama užtikrinti prieigą prie teisių ir paslaugų taikant laikinos apsaugos statusą“.

Moldova

UNHCR duomenimis, 406 611 ukrainiečių atvyko į Moldovą – nedidelę 2,6 mln. gyventojų turinčią šalį, kuri yra viena skurdžiausių Europoje, ir kuri yra arčiausiai Ukrainos Odesos uosto.

REKLAMA

Europos Komisija paragino Ukrainos pabėgėlius tęsti kelionę ir apsigyventi ES šalyse, galinčiose pakelti finansinę naštą.

Vengrija

Pasak UNHCR, iki balandžio 8 dienos Vengrija buvo priėmusi 413 888 ukrainiečius.

Slovakija

UNHCR duomenimis, iki balandžio 8 dienos į šalį iš Ukrainos nuo karo pradžios iš viso buvo atvykę 310 989 asmenys.

Rusija

Balandžio 8 dienai Rusijoje esančių pabėgėlių iš Ukrainos skaičius siekė 389 845.

Vasario 21–23 dienomis iš separatistinių Donecko ir Luhansko regionų Rytų Ukrainoje į Rusiją atvyko 113 tūkst. žmonių

REKLAMA

Baltarusija 

Iki balandžio 7 dienos Baltarusija buvo priėmusi 19 096 asmenis.

Skaičiavimo metodas

UNHCR nurodė, kad kalbant apie Ukraina besiribojančiomis šalimis, įeinančiomis į Šengeno zoną (Vengrija, Lenkija ir Slovakija), į vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro pateiktus duomenis įtraukiami tie asmenys, kurie kirto sienas ir atvyko į atitinkamą šalį.

UNHCR mano, kad daug žmonių tęsė savo kelionę į kitas šalis.

Organizacija taip pat nurodė, kad neskaičiuojama iš kaimyninių šalių į Ukrainą grįžusių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų