„Humanitarinė padėtis šiuo metu yra bene blogiausia per 18 mėnesių nuo karo veiksmų pradžios“, – sakė JT humanitarinės pagalbos agentūra OCHA.
OCHA pareiškime teigė, kad Gazos Ruožo jau pusantro mėnesio nepasiekia jokie reikmenys nuo to laiko, kai Izraelis nutraukė du mėnesius trukusias paliaubas.
Kovo viduryje žlugus Izraelio ir islamistų grupuotės „Hamas“ paliaubų susitarimui, Izraelis pradėjo intensyvų karinį puolimą Gazos Ruože. Nuo to laiko šimtai tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus, o Izraelis blokavo humanitarinės pagalbos įvežimą.
Anksčiau pirmadienį per pokalbį telefonu palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) ir Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) „pabrėžė, kad reikia skubiai nutraukti ugnį, paspartinti humanitarinės pagalbos teikimą, atmesti palestiniečių perkėlimą iš savo žemės ir kad atsakomybę Gazos Ruože prisiimtų palestiniečių valdžia“, teigė palestiniečių oficialioji naujienų agentūra WAFA.
Po pokalbio su M. Abbasu E. Macronas socialiniame tinkle „X“ pareiškė, kad „Prancūzija yra visiškai susitelkusi visų įkaitų išlaisvinimui, ilgalaikių paliaubų atkūrimui ir neatidėliotinam humanitarinės pagalbos patekimui į Gazos“ Ruožą.
Karas Gazos Ruože kilo dėl beprecedentės „Hamas“ atakos Izraelyje 2023-iųjų spalio 7-ąją, kai žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civiliai gyventojai, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs Izraelio skaičiai.
„Hamas“ per išpuolį prieš Izraelį įkaitais paėmė 251 žmogų, iš kurių 58 tebėra Gazos Ruože, bet 34 jų, Izraelio kariuomenės teigimu, yra mirę.
„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo kovų atsinaujinimo teritorijoje žuvo 1 613 žmonių, o bendras žuvusiųjų skaičius nuo karo pradžios siekia beveik 51 tūkstantį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!