J. Borrellio vizito metu turi būti parengtos sąlygos šiais metais planuojamam viršūnių susitikimui.
Vizitas vyksta kelios dienos po to, kai kilo Izraelio ir palestiniečių grupuotės „Hamas“ karas. Dėl jo J. Borrellis buvo sušaukęs skubų ES užsienio reikalų ministrų pasitarimą.
Kinija ragino konflikto šalis nutraukti ugnį.
Į J. Borrellio kelionės, kuri šiemet du kartus buvo atidėta ir turi trukti iki šeštadienio, darbotvarkę įtrauktos derybos su Kinijos diplomatijos vadovu Wang Yi (Vang I), tokių klausimų kaipdvišaliai santykiai, pasauliniai iššūkiai ir prekyba aptarimas.
Briuselis sako, kad bloko ir Kinijos pastarojo meto dialogo kulminacija turėtų būti ES ir Kinijos viršūnių susitikimas vėliau šiais metais.
„Ką tik atskridau į Kiniją drauge su kolega ministru Wang Yi pirmininkauti ES ir Kinijos strateginiam dialogui, – socialiniame tinkle „X“ parašė J. Borrellis. – Svarbus vizitas ES ir Kinijos santykiams, reikšmingiems regiono ir pasaulio iššūkiams (...) aptarti.“
ES ir Kinijos santykiai yra labai įtempti nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Pekinas nėra pasmerkęs Rusijos invazijos.
Briuselis visiškai nesustabdė dialogo su Pekinu ir palaiko ryšius su antra pagal dydį pasaulio ekonomika, tuo pačiu siekdamas mažinti susirūpinimą keliančią priklausomybę nuo Kinijos.
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) tokį balansavimą vadina pozicija mažinti riziką, o ne atsiriboti nuo Kinijos.