K. Starmeris daugiausia dėmesio derybose ketina skirti saugumui, migracijai ir prekybai. Jis turi surengti derybas su pagrindinių bloko institucijų vadovais: Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles'iu Micheliu ir Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola.
„JK yra neabejotinai stipresnė, kai dirba išvien su savo artimiausiais tarptautiniais partneriais. Tai dar niekada nebuvo taip svarbu, nes karas, konfliktai ir nesaugumas beldžiasi į Europos duris“, – teigė K. Starmeris prieš vienos dienos kelionę išplatintame pareiškime.
Jis sakė, kad yra „pasiryžęs pamiršti „Brexito“ metus ir užmegzti pragmatiškesnius ir brandesnius santykius su Europos Sąjunga“.
Pasak britų premjero, geresnis bendradarbiavimas „duos naudos, kurios nusipelnė Britanijos gyventojai – apsaugos mūsų sienas, užtikrins mūsų saugumą ir paskatins ekonomikos augimą“.
ES savo ruožtu nori nutiesti tiltus tarp abiejų Lamanšo sąsiaurio pusių jaunimo ir siūlo programą, pagal kurią jauni ES valstybių narių ir JK piliečiai galėtų studijuoti, dirbti ir kurį laiką pagyventi atitinkamai JK ir ES šalyse. Visgi „Brexito“ šalininkai tam priešinasi.
Nuo liepos 4 dienos, kai jo vadovaujama Leiboristų partija triuškinamai laimėjo rinkimus, K. Starmeris siekia didesnio JK vaidmens pasaulinėje arenoje po kelerius metus trukusio krizinio laikotarpio santykių su Europa atžvilgiu.
Jis pažadėjo sumažinti kai kurias po „Brexito“ sudarytas kliūtis žmonėms ir prekybai, kurios pakenkė JK ir bloko ryšiams.
Tačiau K. Starmeris tvirtina, kad nepanaikins „Brexito“ ir nesugrįš į ES bendrąją rinką ir muitų sąjungą.