Anglijos vyriausioji akušerė Jacqueline Dunkley-Bent (Žaklin Dankli-Bent) penktadienį atvirame laiške bendrosios praktikos gydytojams ir akušerėms paragino skatinti nėščias moteris nedelsti ir pasiskiepyti.
Ji taip pat kreipėsi į būsimas motinas, kad jos „apsaugotų save ir savo kūdikius“.
Nėščiosios pasiskiepyti nuo COVID-19 tai pat rekomendavo Karališkoji akušerijos ir ginekologijos kolegija (RCOG) bei Karališkoji akušerių kolegija (RCM).
Anglijos sveikatos apsaugos tarnyba besilaukiančioms moterims rekomenduoja skiepytis bendrovių „Moderna“ ir „Pfizer/BioNTech“ vakcinomis, nes šiais preparatais paskiepijus daugiau kaip 130 tūkst. nėščiųjų Jungtinėse Valstijose reikšmingo neigiamo poveikio nenustatyta.
Liepos 25 dieną internetu paskelbtame straipsnyje, pagrįstame JK Akušerijos priežiūros sistemos nacionalinio lygio duomenimis, daroma išvada, kad besilaukiančių moterų, hospitalizuojamų dėl vidutinio sunkimo arba sunkios koronavirusinės infekcijos, dalis reikšmingai padidėjo nuo gegužės, kai delta varianto virusas, pirmiausiai aptiktas Indijoje, tapo dominuojantis Britanijoje.
Oksfordo universiteto tyrėjų straipsnyje sakoma, kad besilaukiančioms moterims, hospitalizuotoms per delta atmainos plitimo bangą, gresia didesnis plaučių uždegimo pavojus. Trečdaliui jų prireikdavo dirbtinio plaučių vėdinimo.
„Labai neramina, kad į ligonines dėl COVID-19 guldomų nėščių moterų daugėja ir kad nėščios moterys atrodo smarkiau paveikiamos ligos, [sukeliamos] delta varianto“, – sakė straipsnio pagrindinė bendraautorė Marian Knight (Merian Nait), Oksfordo universiteto motinos ir vaiko sveikatos profesorė.
Studijoje sakoma, kad nė viena iš daugiau kaip 3 000 nuo vasario dėl COVID-19 simptomų hospitalizuotų besilaukiančių moterų nebuvo visiškai paskiepytos nuo koronaviruso.
Šis tyrimas neapima atvejų, kai švelnesnės formos COVID-19 sergančios nėščios moterys būdavo gydomos ambulatoriškai.
Jungtinės Karalystės tarnybos balandį pateikė rekomendaciją besilaukiančioms moterims pasiskiepyti nuo COVID-19, bet daugelis būsimų motinų tai daryti vengė, sakoma straipsnyje. Studijos autorių nuomone, tai labiausiai skatino klaidinama informacija, pakurstyta sprendimo skiepijimo kampanijos pradžioje pakeisti ankstesnes rekomendacija.
„Šios studijos išvados aiškiai pabrėžia būtinybę tarptautiniu mastu kovoti su šia dezinformacija ir gerinti vakcinų vartojimą tarp besilaukiančiųjų“, – sakoma straipsnyje.
Gegužę RCOG atlikta apklausa rodo, kad 58 proc. moterų, kai joms buvo pasiūlyta pasiskiepyti, šios galimybės atsisakė. Dauguma jų sakė bijančios pakenkti kūdikiui arba laukiančios daugiau informacijos apie preparatų saugumą.