Dar daugiau – gali būti, kad omikron sukelia lengvesnę ligą.
Naujienų agentūrai AFP prezidento Joe Bideno vyriausiasis patarėjas medicinos klausimais A. Fauci kalbėjo apie tris pagrindinius dalykus: užkrečiamumą, galimybę apeiti imunitetą, įgytą dėl ankstesnės infekcijos ar skiepijimo, ir ligos sunkumą.
Naujasis variantas „aiškiai yra labai užkrečiamas“, tikriausiai užkrečiamesnis už delta atmainą, šiuo metu dominuojančią pasaulyje, sakė A. Fauci.
Kaupiami epidemiologiniai duomenys iš viso pasaulio taip pat rodytų, kad omikron atmaina dažniau užsikrečiama pakartotinai.
A. Fauci, ilgametis Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto (NIAID) vadovas, sakė, kad laboratorinių eksperimentų siekiant išsiaiškinti dėl esamų vakcinų atsiradusių antikūnų gebėjimą kovoti su omikron rezultatai turėtų paaiškėti „per artimiausias kelias dienas ar savaitę“.
Ligos sunkumo klausimu „beveik neabejotina“, kad omikron variantas nesukelia sunkesnės ligos palyginti su delta atmaina, nurodė A. Fauci.
Pasak jo, net keliama prielaidų, kad omikron variantas galbūt sukelia lengvesnę ligą, nes stebint tam tikras grupes Pietų Afrikoje atrodo, kad užsikrėtimo atvejų ir hospitalizacijos atvejų santykis gali būti mažesnis, palyginti su delta atmaina.
Tačiau A. Fauci pridūrė, jog svarbu nedaryti pernelyg didelių išvadų dėl šių duomenų, nes stebimose grupėse daugiau jaunų žmonių, o jiems hospitalizacijos rizika yra mažesnė.
„Manau, kad Pietų Afrikoje reikės mažiausiai dar dviejų savaičių“, – sakė jis.
Naujoji omikron atmaina pirmą kartą buvo aptikta Pietų Afrikoje lapkričio mėnesį.
„Daugėjant užsikrėtimo atvejų likusioje pasaulio dalyje, gali prireikti daugiau laiko [ligos] sunkumo laipsniui išsiaiškinti“, – pabrėžė A. Fauci.
Jo teigimu, užkrečiamesnis virusas, nesukeliantis sunkesnės ligos ir nedidinantis hospitalizacijos bei mirties atvejų skaičių, yra „geriausias scenarijus“.
„Blogiausias scenarijus yra ne tik itin užkrečiamas, bet ir sunkią ligą sukeliantis [virusas] – tada būtų dar viena užsikrėtimų banga, nebūtinai slopinama vakcinų ar ankstesnių persirgimų“, – sakė jis.
„Nemanau, kad išsirutulios blogiausias scenarijus, bet niekad negali būti tikras“, – pridūrė A. Fauci.