„Ketiname perskirstyti šio [raketų] eksporto tiekimo prioritetus, kad raketos iš gamybos linijos būtų pristatytos Ukrainai“, konkrečiai „Patriot“ ir NASAMS, žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.
„Šių raketų pristatymas kitoms šalims, kurios šiuo metu yra eilėje, turės būti atidėtas“, – pridūrė jis.
J. Kirby teigė, kad sprendimas neturės įtakos tiekimui į Taivaną, kuris ruošiasi galimai Kinijos invazijai, ir Izraelį, kuris anksčiau šiais metais patyrė didelio masto Irano raketų ir dronų ataką bei Gazos Ruože kariauja su islamistų grupuote „Hamas“.
Paklaustas apie sprendimo priėmimo laiką, Pentagonas nurodė Rusijos atakas prieš Ukrainos infrastruktūrą.
„Matome, kad Rusija vėl bando sunaikinti Ukrainos energetikos sistemą ir infrastruktūrą prieš žiemą, todėl jiems skubiai reikia [...] papildomų oro gynybos pajėgumų“, – žurnalistams sakė Pentagono atstovas generolas majoras Patas Ryderis (Patas Raideris).
Sprendimas paspartinti ginkluotės perdavimą Ukrainai „greičiau padidins jų atsargas, kad jie galėtų toliau ginti svarbią infrastruktūrą ir civilius gyventojus artėjant žiemai“, pridūrė jis.
Nuo 2022-ųjų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Jungtinės Valstijos yra kertinės Ukrainos karinės rėmėjos, skyrusios daugiau kaip 51 mlrd. dolerių (47,57 mlrd. eurų) ginklams, šaudmenims ir kitai saugumo pagalbai.