Pasak JAV analitikų, pirmą kartą per pastaruosius mėnesius į šį didelį Rusijos raketų paketą nebuvo įtraukti nepilotuojami orlaiviai „Shahed-136/131“, Rusijos pajėgų dažnai naudojami siekiant užkrauti darbu Ukrainos oro gynybos sistemas.
Sausio 23 d. šaltinis Rusijoje paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje neva matyti, kaip Rusijos raketa ore paleidžia apgaulės raketas, panašūs kadrai buvo paskelbti ir Rusijai pernai gruodžio pabaigoje paleidus raketas Ch-101. Ekspertai mano, kad šiame smogiamajame pakete vietoj dronų „Shahed“ galėjo būti naudojami masalai, Rusija eksperimentuoja, kiek jie gali būti veiksmingi, o šahedus išsaugo kitiems tikslams.
„Panašu, kad neseniai Ukrainos pajėgos prisitaikė prie naujų Rusijos smūgių paketų, o Rusijos pajėgos greičiausiai ir toliau eksperimentuos su naujais smūgių paketais, pasitelkdamos kitokias priemones, kad apkrautų darbu Ukrainos oro gynybą ir priverstų Ukrainą dislokuoti oro gynybos sistemas tam tikrose vietose“, – sakoma ISW pranešime.
Pasak JAV analitikų, Rusija greičiausiai mėgins įsigyti daugiau balistinių raketų iš užsienio, įskaitant Iraną ir Šiaurės Korėją, nes tam tikromis aplinkybėmis balistinės raketos gali sėkmingiau smogti į taikinius Ukrainoje.
Ankstų antradienio rytą Rusijos kariuomenė paleido raketas į visą Ukrainą. Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad oro gynyba perėmė 22 iš 44 Rusijos pajėgų paleistų raketų. Per antskrydžius žuvo 18 žmonių, daugiau nei 130 buvo sužeisti.