Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Kacas perspėjo Turkijos prezidentą R. T. Erdoganą dėl šio grasinimų „įsiveržti į Izraelį“.
„Erdoganas eina Saddamo Huseino pėdomis ir grasina užpulti Izraelį. Tegul prisimena, kas ten (Irake) nutiko ir kuo viskas baigėsi“, – parašė I. Kacas „X“ paskyroje.
Kiek anksčiau Turkijos prezidentas pareiškė, kad Turkija gali „įžengti į Izraelį, kaip tai jau darė anksčiau su Karabachu ir Libija“. R. T. Erdoganas nepatikslino, kokio pobūdžio įsikišimas ar „įžengimas“ tai galėtų būti.
„Mes turime būti labai stiprūs, kad Izraelis negalėtų darytų tų negerų dalykų“ su Palestinos nacionaline autonomija, pareiškė jis valdančiosios partijos susitikime.
„Nėra priežasčių, kodėl mes to negalėtume padaryti… Mes turime būti stiprūs, kad turėtume galimybę imtis šių žingsnių“, – aiškino jis jau vėliau kalbėdamas televizijos eteryje.
Turkijos lyderis „Hamas“ vadina „išlaisvinimo organizacija“
Nuo Izraelio kariuomenės karinės operacijos Gazos ruože pradžios, kuri buvo atsakas į radikalaus islamistų judėjimo „Hamas“, Europoje pripažintų teroristiniu, išpuolį prieš Izraelį, Izraelio ir Turkijos santykiai smarkiai pablogėjo.
R. T. Erdoganas pavadino „Hamas“ „išlaisvinimo organizacija“, o Izraelio Ministrą Pirmininką Benjaminą Netanyahu palygino su Adolfu Hitleriu. Liepos viduryje Turkijos vadovas pareiškė, kad jo šalis nebepritars NATO ir Izraelio bendradarbiavimui, kol Palestinos teritorijose nebus pasiekta ilgalaikė taika.
Kaip Turkija remia kaimynines šalis
2020 m. Turkija pasiuntė savo karius į Libiją, kad paremtų JT pripažintą Libijos nacionalinio susitarimo vyriausybę, primena „Reuters“.
Ankara neigia bet kokį tiesioginį dalyvavimą Azerbaidžano karinėse operacijose Kalnų Karabache, tačiau 2023 m. pareiškė, kad naudos „visas priemones“, įskaitant karinį mokymą ir modernizavimą, kad paremtų savo artimą sąjungininkę ir kaimynę.
Huseino režimo Irake nuvertimas
2003 m. tarptautinė koalicija, vadovaujama Jungtinių Valstijų, įsiveržė į Iraką. Po karinės operacijos buvo nuverstas Saddamo Huseino režimas.
2006 m. gruodį S. Huseinui buvo įvykdyta mirties bausmė dėl kaltinimų masinėmis šiitų žudynėmis 1982 m. Irako Al-Dudžailio mieste.
Visoje Lietuvoje paklausinėkit, kas yra holokaustas, tai, manau, 1/3 Lietuvos
gyventojų atsakys teisingai.
O tada paklauskit tiesiog gatvėje kokių atsitiktinių 20-ies praeivių Tel Aviv'e, Haifa'oje, Ashdod'e (Izraelyje), kas buvo lietuvių (ir kt. tautybių) trėmimai į Sibirą sovietų laikais? Jei atsakys koks 1-as, tai bus labai gerai (ir tai, jei užtaikysit ant istoriko ar kokio mokslininko).
Ar stebintų rezultatas?
Taigi, linkiu visiems Lietuvos gyventojams mažiau lįsti žydaujai į užpakalį, o vietoj to, geriau juos pačius pastatyti prieš faktą ir prieš užpakalį.