Ištyrė paviršius parduotuvėse, degalinėse ir kitose masinėse vietose – rezultatai gali nustebinti

Britų ir JAV mokslininkai, kartu su Šveicarijos federaliniu mokslo ir technologijų institutu atliko kelis tyrimus, kurie rodo, kad realios priežasties nerimauti dėl ant paviršių esančių virusų nėra: tikimybė užsikrėsti SARS-CoV-2 per daiktus, prie kurių liečiasi daug žmonių, yra gerokai mažesnė, negu kitais būdais. 

Biologai ištyrė apie 350 pavyzdžių, kurie buvo surinkti 2020-ųjų birželio mėnesį nuo parduotuvių durų, šiukšlių dangčių, bankomatų mygtukų, degalinių kuro įpylimo rankenų ir pėsčiųjų perėjų mygtukų. 29 pavyzdžiuose (8 proc. atvejų) iš tiesų buvo aptikta genetinės koronaviruso medžiagos. Tačiau jos koncentracija buvo tokia žema, kad, mokslininkų vertinimu, užsikrėtimo per šiuos paviršius tikimybė yra itin maža: „Mažiau nei 5 atvejai iš 1 tūkst.“, – rašoma šveicarų leidinyje „Le Temps“. 

Šiuos strategiškai svarbius taškus iki 30 kartų per valandą liečia patys įvairiausi žmonės, o aptikimo lygis rodo teisingą koreliaciją su naujų infekcijų skaičiumi populiacijoje, tai patvirtina testai žmonėms, tvirtina mokslininkai.

„Kaip ir nuotekų vandenų analizė, SARS-CoV-2 nustatymas ant dažnai paliečiamų paviršių gali būti labai naudinga priemonė, papildanti biologinius tyrimus“, – paaiškina Šveicarijos federalinio moksli ir technologijų instituto atstovas Timothy Julianas.

Antrojo tyrimo metu biologai į modeliavimą įtraukė ir galimos rizikos faktorių, kad išsiaiškintų, koks yra paviršių dezinfekavimo ir rankų plovimo efektyvumas. Tyrimas parodė, kad paviršių dezinfekavimo efektyvumas priklauso nuo labai daugelio faktorių ir nėra didelis. Tačiau rankų dezinfekcija suformuoja universalią gynyba ir gerokai sumažina užsikrėtimo riziką. 

Tyrimo metu nebuvo aiškinamasi, kaip virusas veikia ant tų paviršių, ant kurių jis išlieka ilgą laiką – pavyzdžiui, stalų ar stalo įrankių restoranuose. 

Mokslininko T. Juliano teigimu, tikimybė, kad kažkas kostelės ar nusičiaudės ant stalo ir ant jo paviršiaus atsiras didelės koncentracijos viruso lašelių yra daug didesnė, negu perėjų mygtukai ar parduotuvių durų rankenos.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
G
GENOVAITĖ
2021-02-26 12:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
KONSERVATORAI- DIRBA PRIEŠ ŽMONIJĄ, SMULKŲ VERSLĄ, IR DAR NUSITAIKĖ IR PRIEŠ PREZIDENTĄ,,,, Apgailėtina šita valdžia mums žmogeliams atneš bėdų ir vėl kaip tada,,, kai buvome praskolinti, kai senjorams atimtos pensijos ir kaip konservatoriai išvogė Lietuvos turtą, o kaimus sugriovė su žmonių likimais, jaunus žmones išvarė iš Lietuvos,,,
Atsakyti
-6

N
NN
2021-02-26 13:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAU SENIAI VISKAS ISPARDUOTA SUZLUGDYTA
Atsakyti
-2

I
Ina
2021-02-28 18:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesulyginami dalykai Lietuva ir pasaulis. Lietuvių higienos įgūdžiai tokie beviltiški, kad net nusiplauti rankas po tualeto daugeliui yra perteklinis dalykas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų