Anksčiau šią savaitę dešimtys žmonių susirgo apsinuodiję metanoliu, kurio įsigijo keliuose Gudžarato valstijos kaimuose.
Metanolis arba metilo alkoholis, kai kada naudojamas kaip aušalas arba degalai, yra itin nuodinga alkoholio rūšis. Siekdami padidinti nelegalių gėrimų stiprumą, kontrabandininkai dažnai praskiedžia juos metanoliu.
Aukšto rango policijos pareigūnas Ashokas Yadavas (Ašokas Jadavas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad nuo to laiko Botado rajone mirė 31 žmogus.
Dar 11 žmonių mirė netoliese esančiame Ahmadabado rajone, AFP sakė kitas aukšto rango policijos pareigūnas V. Chandrasekaras (V. Čandrasekaras).
„Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad aukos vartojo pramoninį metanolį, kuris ir sukėlė mirtį“, – teigė valstijos vidaus reikalų ministras Harshas Sanghavi (Haršas Sanghavis).
Pasak jo, į ligonines paguldyti 97 žmonės, dviejų iš jų būklė yra kritinė.
Ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) gimtoji Gudžarato valstija yra viena iš kelių Indijoje, visiškai draudžiančių alkoholio gamybą, pardavimą ir vartojimą.
Trečiadienį valstijos policijos viršininkas Ashishas Bhatia (Ašišas Bhatija) pranešė, kad visoje Gudžarato valstijoje buvo išaiškintos kelios nelegalios alkoholio parduotuvės ir suimti keli žmonės.
Tarptautinės stipriųjų gėrimų ir vyno asociacijos Indijos skyriaus duomenimis, iš maždaug penkių milijardų litrų kasmet šalyje išgeriamo alkoholio apie 40 proc. pagaminama nelegaliai.
Nuo pigaus alkoholio, pagaminto slaptose spirito varyklose, kasmet Indijoje miršta šimtai žmonių.
Alkoholiniai gėrimai yra neretai skiedžiami metanoliu, siekiant padidinti jų stiprumą. Patekęs į organizmą metanolis gali sukelti apakimą, kepenų pažeidimus ir net mirtį.
Praėjusiais metais šiaurinėje Pandžabo valstijoje išgėrę nelegalaus alkoholio mirė 98 žmonės.
2019 metais per panašų incidentą šiaurės rytinėje Asamo valstijoje apsinuodiję alkoholiu mirė daugiau nei 150 žmonių. Dauguma jų buvo arbatos plantacijų darbininkai.