„Belaruski Hajun“ skelbiama, kad į Minską atvykusiame lėktuve gali būti vienas iš svarbiausių Irano politikų, pirmasis viceprezidentas M. Mokhberas. Manoma, kad vizito Baltarusijoje metu jis susitiks su kišeniniu Kremliaus diktatoriumi Aliaksandru Lukašenka.
2022-aisiais „Reuters“ skelbė, kad būtent M. Mokhberas suderino Maskvoje sandorį dėl Irano ginkluotės, įskaitant „žemė-žemė“ raketas ir papildomą karinių dronų siuntą, tiekimo.
A. Lukašenka su M. Mokhberu jau buvo susitikęs 2023-ųjų kovą, kuomet pats lankėsi Teherane.
„Maskvos ir Minsko pergalė“
Spalio 9-ąją A. Lukašenkos propagandinis leidinys publikavo RT propagandininko straipsnį, kuriame buvo pareikšta, kad „Palestinos pergalė okupuotose teritorijose – tai Maskvos ir Minsko pergalė“ ir „visi mes šiandien palestiniečiai“. Vėliau originalus komentaras buvo ištrintas, tačiau spėjo apskrieti daugelio pasaulio šalių žiniasklaidą.
Iranas tuo metu aktyviai palaiko „Hamas“ veiksmus regione ir grasina Izraeliui „naujo fronto“ atidarymu, jeigu šalis imsis aktyvių veiksmų naikinant teroro išpuolį Izraelyje surengusius smogikus Gazos Ruožo teritorijoje.
Šiaurės Korėjos šleifas
Dar viena ginklus Rusijai tiekianti valstybė – Šiaurės Korėja – galimai susijusi ir su „Hamas“ grupuote, „Kyodo“ tvirtino Pietų Korėjos kariuomenės atstovai.
Tvirtinama, kad Pietų Korėjos kariuomenės turimi duomenys rodo, jog karo veiksmų Artimuosiuose Rytuose zonoje buvo pastebėta karinė įranga ir artilerijos pabūklai, kurie pagaminti Šiaurės Korėjoje.
„Kyodo“ skelbiama, kad spalio 7-osios išpuolyje dalyvavę „Hamas“ smogikai galėjo būti apmokyti ir aprūpinti ginkluote būtent Šiaurės Korėjos instruktorių.