Jei galvojate, kad Lietuvoje, o ypač Vilniuje, labai brangu, klystate. Mūsų šalies sostinė neįtraukta į brangiausių pasaulio miestų 100-tuką. Ji – 113 vietoje.
Brangiausias pasaulio miestas
Pirmadienį paskelbtame „Mercer“ 2024 m. pragyvenimo išlaidų tyrime Honkongas pelnė brangiausiai užsienyje dirbantiems darbuotojams kainuojančio miesto titulą, tyrimą apžvelgia CNN.
Nuo šio Azijos miesto, kuris 2022 ir 2023 m. taip pat pirmavo metiniame sąraše, nedaug atsiliko Singapūras, užėmęs antrąją vietą. Didžiąją dalį likusio dešimtuko užėmė Šveicarijos miestai: Ciurichas, Ženeva, Bazelis ir Bernas užėmė atitinkamai trečią, ketvirtą, penktą ir šeštą vietas.
Didėjančios būsto kainos
Ataskaitoje 226 miestai išnagrinėti remiantis daugiau kaip 200 prekių, įskaitant transportą, maistą, drabužius, namų apyvokos reikmenis ir pramogas, lyginamosiomis kainomis kiekvienoje vietovėje.
Niujorkas užėmė septintąją vietą, o Jungtinės Karalystės sostinė Londonas, pernai buvęs 17-oje vietoje, šoktelėjo į aštuntąją. Nasau, Bahamų salos, užėmė devintąją vietą, o dešimtuką užbaigė Los Andželas.
Ataskaitoje teigiama, kad brangios būsto rinkos ir padidėjusios transporto, prekių ir paslaugų kainos yra vienos iš priežasčių, dėl kurių pragyvenimo išlaidos reitingo viršuje esančiuose miestuose yra ypač didelės.
2024 m. pragyvenimo kaštų miestų reitingas:
- Honkongas;
- Singapūras;
- Ciurichas, Šveicarija;
- Ženeva, Šveicarija;
- Bazelis, Šveicarija;
- Bernas, Šveicarija;
- Niujorkas, JAV;
- Londonas, Jungtinė Karalystė;
- Nasau, Bahamos;
- Los Andželas, JAV.
Pasak „Mercer“, gyvenimo išlaidų iššūkiai padarė didelę įtaką tarptautinėms organizacijoms ir jų darbuotojams. Svarbu, kad organizacijos būtų informuotos apie gyvenimo išlaidų tendencijas ir infliacijos tempus bei siektų darbuotojų nuomonės šiais klausimais, kad galėtų veiksmingai valdyti jų poveikį.