Teismas nustatė, kad nebuvo jokio pagrindo tam, kad pareiškėjai negalėtų savo santykių įteisinti juridine tvarka.
EŽTT taip pat nustatė, kad suteikti tos pačios lyties asmenims galimybę oficialiai įteisinti jų santykius bet kokia kita forma, išskyrus santuoką, neprieštarautų Rusijos „tradiciniam santuokos suvokimui“, nes valdžia nepasisako prieš kitas sąjungos formas. Teismas pažymėjo, kad galimybė pasinaudoti savo teisėmis mažumoms negali priklausyti nuo daugumos sprendimų.
Maskvos gėjų parado judėjimo įkūrėjas Nikolajus Aleksejevas „MBH Media“ pasakojo, kad viena iš trijų bylų – rusių Irinos Fedotovos ir Irinos Šipitko – po ilgų teisinių batalijų Rusijoje pateko į EŽTT, kur „gulėjo dešimt metų“. Teismas negalėjo pripažinti pažeidimo, nes iš esmės nemano, kad valstybės privalo registruotis tos pačios lyties asmenų santuokų.
„Tai seka nuo sprendimo iki sprendimo daugelyje šalių. Jie laukia europiečių konsensuso, kuomet 75 ar 80 proc. šalių tokias santuokas įteisins. Tokio konsensuso nėra, tačiau su alternatyviomis sąjungomis situacija yra gerokai paprastesnė, nes jas pripažįsta daugiau nei pusė Europos Tarybos sudėtyje esančių valstybių“, – cituojamas N. Aleksejevas.
Jis taip pat pažymėjo, kad jei Rusija norės atitikti tarptautinius įsipareigojimus, dabar ji privalės „įstatymų lygyje pripažinti tos pačios lyties žmonių teisę į kokias nors alternatyvias sąjungas, iš kurių sektų tos pačios teisės, kurias tuokiantis įgauna skirtingų lyčių poros“.
Sprendimą šioje EŽTT byloje pateikė 7 teisėjų kolegija, sudaryta iš pirmininkavusio belgo Paulo Lemmenso, Kipro atstovo Georgios A. Serghides, rusų teisėjo Dmitrijaus Dedovo, ispanės Maria Elesegui, vokietė Anja Seibert-Fohr, esto Peeterio Roosmos ir šveicaro Adreaso Zundo.