Invazijos pradžioje internete žaibiškai išpopuliarėjo radijo pokalbis, per kurį ukrainiečių pasieniečiai Gyvačių salos Juodojoje jūroje atsisako pasiduoti atakuojančio rusų laivo „Moskva“ įgulai. Jų ryžtingas atsakymas „Rusijos karini laive, eik ****" tapo vienu iš ukrainiečių pasipriešinimo Kremliaus įsiveržimui simbolių.
Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba siekia, kad ši frazė būtų naudojama registruojant įvairių rūšių prekes, taip pat leidybos, švietimo, pramogų ir sporto paslaugas ES.
ES Bendrasis Teismas Liuksemburge paskelbė, kad ši frazė – politinis šūkis, tapęs Ukrainos kovos su Rusijos invazija simboliu.
„Todėl atitinkama visuomenė jo nesupras kaip prekių ir paslaugų, kurias jis žymi, komercinės kilmės nuorodos“, – nurodė teismas.
ES Bendrasis Teismas atmetė ukrainiečių pasieniečių pateiktą apeliacinį skundą dėl 2023 metų ES intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) sprendimo atmesti paraišką dėl produkto su šia fraze naudojimo.
Vėliausią sprendimą dar galima apskųsti ES aukščiausios instancijos teismui.
„Moskva“ nuskendo, ukrainiečių kariai buvo išlaisvinti
Frazė „Rusijos karini laive, eik ****" vis dar naudojama daugelyje memų, plakatų proukrainietiškuose mitinguose ir net atsidūrė ant pašto ženklų.
Gyvačių salą gynę ukrainiečių kariai pateko į nelaisvę, bet vėliau buvo iškeisti į rusų belaisvius.
„Moskva“ Juodojoje jūroje nuskendo 2022-ųjų balandį. Rusija pareiškė, kad laive įvyko sprogimas, o Ukraina tvirtina, kad jį apšaudė raketomis.
2022-ųjų birželį Ukrainos pajėgos susigrąžino Gyvačių salą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!