Lauros Kovesi biuro pareiškime teigiama, kad dėl socialistės E. Kaili ir jos kolegės konservatorės Marijos Spyraki pradėtas tyrimas atskiroje byloje, susijusioje su parlamentarų padėjėjų darbo apmokėjimu.
E. Kaili jau pareikšti kaltinimai Belgijoje atliekamame tyrime dėl įtariamų kyšių, kuriuos, kaip teigiama, mokėjo pasaulio futbolo čempionato šeimininkas Kataras, siekdamas pagerinti savo įvaizdį ir daryti įtaką ES politikai.
Toje byloje Belgijos teisėjas padarė išvadą, kad jos parlamentinė neliečiamybė negali būti taikoma, nes ji tariamai buvo pagauta su tūkstančiais eurų grynųjų.
Tačiau su parlamentinėmis išmokomis ir padėjėjų darbo užmokesčiu susijusiu klausimu ji, kaip ir jos politinė varžovė M. Spyraki, kuri nėra įsivėlusi į kyšininkavimo skandalą, tebėra saugoma kaip Europos Parlamento narė.
„Šiandien Europos vyriausioji prokurorė, laikydamasi Sąjungos teisėje nustatytų procedūrų, paprašė panaikinti Europos Parlamento narių Evos Kaili ir Marijos Spyraki imunitetą“, – sakoma pareiškime.
„Remiantis Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) tyrimo ataskaita, įtariama, kad ES biudžetui padaryta žala dėl sukčiavimo, susijusio su parlamento narių išmokų valdymu, visų pirma, su akredituotų parlamento narių padėjėjų užmokesčiu.“
Norint panaikinti europarlamentaro imunitetą nuo baudžiamojo tyrimo, reikia parlamento balsavimo.
ES prokurorė raštu kreipėsi į parlamento pirmininkę Robertą Metsolą, prašydama numatyti tokį balsavimą, sakė naujienų agentūros AFP šaltinis.
Praėjusią savaitę įvykęs E. Kaili suėmimas sukėlė šoką Europos Parlamente, kuris ragino užtikrinti skaidrumą ir vykdyti kovos su korupcija reformą.
Kataras neigia bet kokias sąsajas su byla ir sako, kad bet kokie įtarimai dėl netinkamo elgesio „labai klaidingi“.