Naujoji institucija, vadinama Kovos su pinigų plovimu institucija (AMLA), taip pat kovos su terorizmo finansavimu.
Tai bus centras, kuris, bendradarbiaudamas su nacionalinėmis valdžios institucijomis, sieks užtikrinti, kad būtų veiksmingiau kovojama su tokia neteisėta veikla.
Agentūra turės priežiūros įgaliojimų, o rimtais atvejais ar pakartotinių pažeidimų atveju ji turės teisę kaltininkams taikyti finansines sankcijas.
Ji prižiūrės 40 rizikingiausių finansinių subjektų, taip pat agentūra galės prižiūrėti bendroves, kurios leidžia žmonėms prekiauti kriptovaliutomis ir jas saugoti.
„AMLA pakeis žaidimo taisykles kovojant su nešvariais pinigais Europos Sąjungoje“, – sakė Europos Parlamento narė Eva Maria Poptcheva (Eva Marija Popčeva).
„AMLA taip pat atliks itin svarbų vaidmenį siekiant išvengti tikslinių finansinių sankcijų, pavyzdžiui, ES taikomų Rusijai, apėjimo“, – pridūrė ji.
Tarp kelių valstybių narių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, yra kilusi kova dėl to, kur turėtų įsikurti šios institucijos būstinė.
Trečiadienį klausimas dėl agentūros būstinės vietos nebuvo išspręstas, tačiau valstybės narės ir Europos Parlamentas šiuo metu svarsto šį klausimą.
Paraiškas įkurdinti AMLA būstinę yra oficialiai pateikę devyni miestai: Briuselis, Dublinas, Frankfurtas, Madridas, Paryžius, Ryga, Roma, Viena ir Vilnius.
Idėją įkurti atskirą agentūrą Europos Komisija pirmą kartą iškėlė 2021 metais, po to, kai Europoje kilo virtinė nešvarių pinigų skandalų.
Trečiadienį pasiektą susitarimą turi oficialiai patvirtinti Europos Parlamentas ir valstybės narės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!