Leipcigo universitetinės klinikos ekspertai savo tyrimo metu naudojosi dviejų tipų kaukėmis – chirurginėmis ir FFP2 klasės, kurias dažniausiai naudoja medikai. Savanoriai buvo tiriami naudojantis spiroergmetrijos skaičiavimais, kurių metu jie gaudavo fizinę apkrovą važiuodami veloergometru, stacionariais dviračiais, ar tiesiog bėgimo takeliais.
Tyrimo metu 12 vyrų atliko bandymus be kaukių, su chirurginėmis kaukėmis ir su FFP2 kaukėmis. Kaukių dėvėjimo metu buvo nustatytas neigiamas poveikis kvėpavimui, ypač jo apimčiai ir maksimaliam iškvėpimo greičiui, rašoma straipsnyje.
Medžiagų apykaitoje taip pat buvo pastebėtas išaugęs rūgštingumas kraujyje. Savo anketose savanoriai taip pat vertino subjektyvius pojūčius, kurie taip pat rodė neigiamą kaukių poveikį.
„Mūsų tyrimo rezultatai patvirtina subjektyvius daugelio žmonių pojūčius, – cituojamas Leipcigo klinikos direktorius, kardiologas Ulrihas Laufsas. – Tyrimas suteikė mokslinį kaukių dėvėjimo dirbant vertinimą“. Jo teigimu, tyrimo rezultatai gali būti įdomūs daugelyje gyvenimo sričių: „Kalbant apie darbo veiklos organizavimą, kyla klausimas, ar nereiktų žmonėms, kurie dirba su kaukėmis sunkų fizinį darbą, daryti daugiau pertraukų“.
Medikai pažymi, kad tyrimas toli gražu nekritikuoja privalomo kaukių dėvėjimo. Šis reikalavimas yra svarbus siekiant atitolinti ar sumažinti koronaviruso išplitimo grėsmę. Tačiau, ekspertų manymu, į tyrimo rezultatus reiktų atsižvelgti sudarant priemonių nuo pandemijos planus.