• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos šalims būtų naudingiau leisti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms smogti kariniams taikiniams giliai Rusijos viduje, nei toliau tiekti Ukrainai oro gynybos sistemas, siekiant atremti masines Rusijos atakas.

Europos šalims būtų naudingiau leisti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms smogti kariniams taikiniams giliai Rusijos viduje, nei toliau tiekti Ukrainai oro gynybos sistemas, siekiant atremti masines Rusijos atakas.

REKLAMA

Remiantis „Ukrinform“ pranešimu, tokiam požiūriui pritarė Vokietijos Europos Parlamento narys Michaelas Gahleris per tarptautinę konferenciją „Paneuropinė idėja pergalei ir taikai Ukrainoje“, vykusią spalio 11–12 d. Černivcuose, Ukrainoje.

„Kalbant apie karinę pagalbą Ukrainai, šiuo metu esame nepatenkinti ES šalių paramos lygiu. Esame nusivylę, kad vis dar galioja Ukrainai suteiktų ginklų naudojimo apribojimai prieš taikinius Rusijos teritorijoje. Todėl mums daug logiškiau leisti Ukrainai vykdyti tolimus smūgius prieš Rusijos karinius taikinius, o ne išnaudoti jos oro gynybos sistemas ir nuolat tiekti daugiau. Geriau leisti Ukrainai smogti giliai į Rusiją“, – sakė europarlamentaras.

M. Gahleris pažymėjo, kad Europos Parlamente dirba daugiau nei 25 metus ir visada rėmė Ukrainos suverenitetą ir demokratinį vystymąsi.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijai okupavus Krymą ir pradėjus karinius veiksmus Luhanske ir Donecke, europarlamentarai užėmė aiškią poziciją ir palaikė sankcijas Rusijai. Kai Ukraina pasirašė asociacijos susitarimą su ES, jie padėjo įgyvendinti reformas, skatinančias Ukrainos judėjimą Europos link.

REKLAMA

„Mes ir toliau rėmėme Ukrainos europinį kelią net prezidentui Zelenskiui pradėjus eiti pareigas. Lygiagrečiai dar 2021 metais Europos Parlamentas aptarė Rusijos ketinimus įsiveržti į Ukrainą, įspėdamas apie pavojų. Pasisakėme už prevencinių sankcijų Rusijai įvedimą ir karinės pagalbos teikimą Ukrainai. Po plataus masto Rusijos invazijos primygtinai reikalavome, kad Ukraina būtų visateisė ES, o tai galiausiai lėmė kandidatės statusą“, – pridūrė M. Gahleris.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, nepaisant prorusiškų jėgų buvimo kai kuriose Vakarų Europos šalyse, dauguma Europos politikų supranta, kad Ukraina šiuo metu kovoja tarp diktatūros ir laisvės, brutalumo ir taikos.

Spalio 11–12 dienomis Černivcuose vyko tarptautinė konferencija „Paneuropinė idėja pergalei ir taikai Ukrainoje“, kurioje dalyvavo Europos Parlamento nariai, Ukrainos Aukščiausioji Rada, tarptautinės organizacijos, visuomenės veikėjai, politikai, diplomatai, ekspertai, mokytojai, studentai ir vietos pareigūnai.

Konferencijos metu dalyviai aptarė esminius klausimus, susijusius su parama Ukrainai ir Europos integracijai vykstančio karo kontekste.

įdomūs kažkokio pasibaigusio galiojimo “šnicelio” kliedesiai?…
Eilinis idijotas.
:DDD ir taip kiekvieną dieną ta pati dainelė mūsų šikniasklaidose
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų