„Oras gali būti rimta kliūtis žengiant į priekį, bet atsižvelgiant į tai, kaip judame pirmyn, daugiausia be transporto priemonių, nemanau, kad (oras) turės didelės įtakos kontrpuolimui“, – sakė jis.
Intensyvios rudens liūtys gali apsunkinti sunkiosios technikos, ypač tankų, judėjimą, tačiau, pasak O. Tarnavskio, Ukrainos kariuomenė juda mažomis grupėmis, dažniausiai pėsčiomis.
Generolas įsitikinęs, kad didžiausias Ukrainos proveržis kontrpuolime dar laukia.
„Manau, kad tai įvyks užėmus Tokmaką“, – sakė O. Tarnavskis. Pasak jo, šiuo metu rusai kliaunasi savo gynybos linijos gyliu, tačiau didesnė problema Ukrainos kariuomenei yra veikiau ne vadinamoji „Surovikino linija“, o kryžkelės, medžių ruožai ir minų laukai tarp medžių. „Tačiau mūsų kovotojų veiksmai verčia juos lėtai atsitraukti, kai susiduria su mūsų puolimo būriais“, – pridūrė O. Tarnavskis.
Pasak generolo, norint pasiekti sėkmę, Ukrainos kariuomenė turi pasistūmėti bent iki Tokmako. „Tokmakas yra minimalus tikslas, – sakė jis. – Bendras tikslas – pasiekti mūsų valstybės sienas“.
Pasak vado, kontrpuolimo sėkmei svarbūs ir smūgiai į taikinius Krymo pusiasalyje. „Puolimo operacijų sėkmę lemia ne tik priešais esančio priešo, bet ir technikos, kareivių koncentracijos vietų, ypač valdymo centrų sunaikinimas. Jų pajėgų dezorganizavimas naikinant aukštesnio lygio vadovavimo centrus veda į netvarką mūšio lauke. Sunaikintas vadas reiškia sunaikintą valdymo grandį, o be jos nėra koordinuotų veiksmų, sakė Ukrainos generolas.
Šiame fronte ypač svarbus Krymas, nes ten sukaupta daug Rusijos karinės technikos.
„Mes žinome, iš kur jie smogia, kur sutelktos jų tiek oro, tiek sausumos pajėgos (...) kai žinome, kad priešas užnugaryje nesijaučia saugus, tai pakelia mūsų karių moralę“, – pridūrė O. Tarnavskis.
Penktadienį apie vidurdienį Ukrainos gynybos pajėgos sėkmingai smogė Rusijos Juodosios jūros laivyno vadavietei laikinai okupuotame Krymo Sevastopolio mieste.