• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gvinėjos sveikatos apsaugos specialistai patvirtino, kad pietinėje šalies Gueckedou prefektūroje buvo užfiksuotas Marburgo viruso atvejis. Tai pirmasis kartas, kai šis hemoraginę karštligę sukeliantis virusas buvo nustatytas šalyje ir visoje vakarų Afrikoje.

Gvinėjos sveikatos apsaugos specialistai patvirtino, kad pietinėje šalies Gueckedou prefektūroje buvo užfiksuotas Marburgo viruso atvejis. Tai pirmasis kartas, kai šis hemoraginę karštligę sukeliantis virusas buvo nustatytas šalyje ir visoje vakarų Afrikoje.

REKLAMA

Marburgo virusas, priklausantis tai pačiai virusų šeimai kaip ir Ebola, buvo aptiktas nepraėjus net dviem mėnesiams po Gvinėjos pranešimo, kad šalis įveikė šių metų pradžioje prasidėjusį Ebolos protrūkį.

Mėginiai, paimti iš dabar jau mirusio paciento, buvo ištirti specialioje Gueckedou laboratorijoje bei Gvinėjos nacionalinėje hemoraginės karštligės laboratorijoje. Abi laboratorijos mėginiuose aptiko Marburgo virusą, o atlikus išsamesnę analizę, šių tyrimų rezultatus patvirtino Pasteuro institutas Senegale, rašė „afro.who.int“.

Pacientas kreipėsi į vietinę ligoninę Koundou rajone. Ištirti jo blogėjančius simptomus buvo išsiųsta speciali medicinos tyrimų grupė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes džiaugiamės Gvinėjos sveikatos priežiūros darbuotojų budrumu ir greitai atliktu tyrimu. Kadangi Marburgo virusas turi potencialo išplisti, mes turime kuo greičiau jį sustabdyti, – sakė dr. Matishidiso Moeti, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Afrikos regiono direktorė. – Mes dirbame su sveikatos apsaugos institucijomis, kad surastume greitą sprendimą, kuris bus pagrįstas ankstesne Gvinėjos patirtimi ir kompetencija, įgauta valdant panašiu būdu perduodamą Ebolos virusą."

REKLAMA

Gueckedou prefektūra, kurioje buvo aptiktas Marburgo virusas, yra tas pats regionas, kuriame buvo užfiksuoti pirmieji atvejai 2021 m. ir 2014–2016 m. Ebolos protrūkių vakarų Afrikoje metu.

Dabar yra bandoma identifikuoti žmones, turėjusius kontaktą su šiuo pacientu. Kadangi tai pirmasis šios ligos atvejis šalyje, sveikatos apsaugos institucijos pradėjo visuomenės švietimą ir bendruomenių telkimą, siekiant informuoti gyventojus ir stiprinti paramą, padedančią stabdyti greitai plintančią infekciją.

REKLAMA
REKLAMA

Į šalį jau nuvyko 10 PSO ekspertų, tarp jų ir epidemiologai bei socioantropologai, kurie padeda tirti šį atvejį ir remia nacionalines Gvinėjos sveikatos apsaugos institucijas. Komanda vertina riziką, stebi ligas, telkia bendruomenes, atlieka tyrimus, gerina klinikinę priežiūrą, moko kaip apsisaugoti nuo infekcijos ir teikia logistinę pagalbą.

Įspėjus kaimynines šalis buvo sustiprintas ir tarpvalstybinis stebėjimas, siekiant kuo greičiau aptikti visus atvejus. Gvinėjoje ir kaimyninėse šalyse įrengtos Ebolos kontrolės sistemos tapo labai svarbios reaguojant ir į Marburgo viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marburgo virusą žmonėms perdavė didieji šikšnosparniai, o tarp žmonių jis plinta per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusio žmogaus kūno skysčiais, taip pat per paviršius ir medžiagas.

Liga prasideda staiga – pakyla kūno temperatūra, prasideda stiprus galvos skausmas, negalavimas. Daugumai pacientų sunkūs hemoraginiai požymiai atsiranda per septynias dienas. Priklausomai nuo viruso atmainos ir atvejų valdymo, šios ligos mirtingumas ankstesnių protrūkių metu svyravo nuo 24 proc. iki 88 proc.

REKLAMA

Nors nėra jokių patvirtintų vakcinų ar antivirusinių vaistų šiam virusui gydyti, palaikomoji priežiūra (rehidratacija geriamaisiais ar intraveniniais skysčiais) ir simptomų gydymas padidina tikimybę išgyventi. Šiuo metu yra vertinama daugybė galimų gydymo būdų, įskaitant kraujo produktus bei imuninė ir vaistų terapijos.

Anksčiau protrūkiai arba pavieniai Marburgo viruso atvejai Afrikoje buvo užfiksuoti Angoloje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Kenijoje, Pietų Afrikoje ir Ugandoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų