Apie šį sprendimą Italijos ir Šveicarijos milžinė MSC ir Prancūzijos „CMA CGM“ pranešė po to, kai penktadienį panašių veiksmų ėmėsi dvi didžiausios pasaulio laivybos bendrovės „Maersk“ ir „Hapag-Lloyd“, reaguodamos į Irano remiamų husių sukilėlių išpuolius Raudonojoje jūroje.
Husių sukilėliai, kurie kontroliuoja didžiąją Jemeno dalį, bet nėra pripažinti tarptautiniu mastu, sako, kad taikosi į laivybą, norėdami daryti spaudimą Izraeliui per du mėnesius trunkantį karą su palestiniečių „Hamas“ kovotojais Gazos Ruože.
Per sąsiaurį, jungiantį pietvakarinėje Arabijos pusiasalio dalyje esantį Jemeną su Afrikos žemynu, vyksta 40 proc. pasaulio tarptautinės prekybos tranzito.
JAV naikintuvas numušė virš 10 į laivus taikytų dronų
Kiek vėliau Jungtinių Valstijų Centrinė vadavietė (CENTCOM) pranešė, kad amerikiečių naikintuvas Raudonojoje jūroje numušė daugiau kaip dešimt dronų, paleistų iš husių kontroliuojamų teritorijų Jemene.
„Arleigh Burke“ klasės valdomų raketų naikintuvas „USS CARNEY“ (...), veikiantis Raudonojoje jūroje, sėkmingai susidorojo su 14 nepilotuojamų oro sistemų, paleistų kaip dronų banga iš husių kontroliuojamų teritorijų Jemene“, – socialiniame tinkle „X“ rašė CENTCOM.
Nurodoma, kad per šią ataką nenukentėjo nė vienas laivas.
Kiek anksčiau šeštadienį Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė, kad vienas iš jos naikintuvų Raudonojoje jūroje numušė įtariamą atakos droną.
Išpuoliai eskaluoja konfliktą Artimuosiuose Rytuose
Šie incidentai tik dar labiau didina spaudimą dėl galimo konflikto eskalavimo visame Artimųjų Rytų regione.
Šeštadienį MSC nurodė, kad vienas iš jos konteinerių laivų dieną anksčiau buvo užpultas Raudonojoje jūroje. Bendrovės teigimu, ji stabdo eismą, tol, kol sąsiauryje vėl bus saugu.
Laive buvę įgulos nariai nenukentėjo, tačiau laivą apgadino gaisras, sakė MSC.
„CMA CGM“ teigė, kad įsakė visiems savo laivams palikti šią teritoriją ir laukti, kol bus gautas tolesnis pranešimas.
„Padėtis toliau blogėja ir vis labiau nerimaujama dėl saugumo“, – sakoma Prancūzijos bendrovės pranešime.