Irano remiami sukilėliai atakavo provyriausybinių pajėgų pozicijas į pietus nuo strategiškai svarbaus miesto ir pasiekė tam tikrą pažangą per savo kampaniją, nors ir neteko dešimčių kovotojų per koalicijos antskrydžius.
Tai buvo pirmas didelio masto husių puolimas prieš Maribą nuo birželio, kai per tris dienas trukusius susirėmimus abiejose pusėse žuvo 111 kovotojų. Šis miestas strategiškai svarbus viso šiaurės regiono kontrolei.
„Per pastarąsias dvi paras žuvo 22 provyriausybinių [pajėgų nariai], dar 50 buvo sužeisti, taip pat žuvo 43 husių sukilėliai“, – naujienų agentūrai AFP sakė ginkluotųjų pajėgų pareigūnas.
Šiuos duomenis patvirtino kiti šaltiniai kariuomenėje ir medicinos įstaigose.
Sekmadienį per smūgius didžiausiais Jemeno oro pajėgų bazei, esančiai šalies pietuose, žuvo mažiausiai 30 provyriausybinių kovotojų. Tai buvo daugiausiai aukų pareikalavęs husių išpuolis nuo gruodžio mėnesio.
Be to, apie karo veiksmus pranešta likus vos kelioms dienoms iki Jungtinių Tautų specialiojo pasiuntinio Jemene, švedų diplomato Hanso Grundbergo, kadencijos pradžios.
Tarptautinės bendruomenės pripažįstama Jemeno vyriausybė, remiama Saudo Arabijos vadovaujamos karinės koalicijos, kariauja su husiais nuo 2014 metų. Šis konfliktas prasidėjo sukilėliams užėmus sostinę Saną.
Vasarį husiai suaktyvino pastangas užimti Maribą; tuomet per kautynes abiejose pusėse žuvo šimtai žmonių. Naftos turtingos šiaurinės Jemeno dalies kontrolė sustiprintų sukilėlių derybines pozicijas taikos derybose.
JT ragina nutraukti karą, bet husiai reikalauja, kad prieš bet kokias paliaubas ar derybas būtų vėl atidarytas Sanos oro uostas, neveikiantis nuo 2016 metų dėl Saudo Arabijos taikomos blokados.
Be kruvino puolimo Marabe, husiai suintensyvino ir dronų bei raketų atakas prieš taikinius Saudo Arabijoje, įskaitant karalystės naftos infrastruktūrą.
Birželį buvęs JT pasiuntinys Jemene Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) Saugumo Tarybai pareiškė, kad pastaruosius trejus metus jo dėtos pastangos užbaigti karą buvo „bergždžios“.
Jemene vykstantis konfliktas nusinešė jau dešimtis tūkstančių gyvybių, o maždaug 80 proc. visų gyventojų tapo priklausomi nuo humanitarinės pagalbos. Jungtinės Tautos šį konfliktą laiko didžiausia pasaulyje dabartine humanitarine krize.
Dėl karo milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus, daugelis jų atsidūrė prie bado slenksčio.