CEZ renkasi tarp JAV „Westinghouse“, JAV ir Japonijos grupės „GE Hitachi“, Jungtinės Karalystės „Rolls-Royce“, tuo tarpu Prancūzijos EDF iš šio konkurso pasitraukė.
Čekija planuoja iki 2050-ųjų turėti iki 10 mažųjų modulinių reaktorių (SMR).
CEZ, valdanti Temelino ir Dukovanų atomines elektrines šalies pietuose, praėjusiais metais teigė, kad tikisi paleisti pirmąjį SMR Temelino atominėje elektrinėje 2032-aisiais.
SMR yra pažangūs branduoliniai reaktoriai, kurių galia neviršija 300 megavatų, tai yra maždaug trečdalio vidutinio tradicinio branduolinio reaktoriaus galios. Jie palyginti lengvai statomi, todėl yra pigesni už didžiuosius reaktorius.
Temeline ir Dukovanuose gaminama elektra dabar patenkina apie 30 proc. Čekijos, turinčios 10,9 mln. gyventojų, elektros poreikio.
Kita vertus tikimasi, kad ši dalis išaugs iki pusės, nes pereinant prie ekologiškesnių energijos išteklių šalis palaipsniui atsisakys anglimi kūrenamų elektrinių.
Liepos mėnesį CEZ paskelbė, kad pasirinko Pietų Korėjos KHNP statyti Dukovanuose du įprastinius branduolinius blokus, kurie kainuotų 9 mlrd. JAV dolerių. Atitinkamame konkurse KHNP įveikė EDF, o „Westinghouse“ paraiška buvo atmesta dėl trūkumų.