Anot jo, derybos gali būti tik „teisingo ir ilgalaikio“ taikos susitarimo, kuris apima Rusijos pajėgų išvedimą iš Ukrainos, dalis.
„Paliaubos, kuriomis paprasčiausiai įšaldomos dabartinės linijos ir sudaromos sąlygos V. Putinui įtvirtinti užgrobtos teritorijos kontrolę, pailsėti, apsiginkluoti ir vėl pulti, nėra teisinga ir ilgalaikė taika“, – cituojamas jis.
A. Blinkeno įsitikinimu, paliaubos dabar pasiųstų nerimą keliančią žinią visiems pasaulio agresoriams.
Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.