Thomas pirmą kartą išgarsėjo, kai buvo dar jaunas žąsinėlis Vaimanu lagūnoje. Ten buvo pastebėta, kad jis vengia kitų žąsų ir verčiau renkasi juodosios gulbės patino, vardu Henris, draugiją. Pora kartu išbuvo net 18 metų, iki kol pasirodė juodoji gulbė Henrietta.
Henris ir Henrietta kartu pradėjo sukti savo lizdą, tačiau vietoje tradicinio monogamiško gyvenimo, kurį paprastai gyvena tiek žąsys, tiek gulbės, kartu su jais apsigyveno ir Thomas. Jie tapo neišskiriama trijule.
Thomas nuoširdžiai rūpinosi 68-iais Henrio ir Henriettos per 12 metų atsivestais jaunikliais. Per visą šį laiką, ši šeima tapo mylimais Vaimanu lagūnos gyventojais.
Deja, 2009 m. Henris mirė. Po jo mirties Henrietta susirado naują partnerį, o ir pats Thomas pabandė poruotis su žąsimi. Tačiau jo mažus žąsiukus priėmė kitas patinas ir Thomas vėl liko vienas. Kai 2013 m. jis visiškai apako, Thomas buvo atgabentas į netoliese esantį Velingtono paukščių reabilitacijos centrą. Ten jis praleido likusius savo metus.
„Mes džiaugėmės, kad Thomas tapo mūsų šeimos dalimi, ir rodėme jam ypatingą meilę ir rūpestį! – savo „Facebook“ paskyroje rašė centro darbuotojai, pranešdami, kad vasario 5 d., Thomas mirė. – Jis buvo ypatingas, o jo charakteris buvo tiesiog nuostabus.“
Po įrašu pasipylė užuojautos žinutės, o ypač iš gerbėjų, kurie vertino simbolinę Thomo paramą LGBTQ+ klausimams.
Homoseksualumas gyvūnų karalystėje nėra retenybė. 1 500 žinomų rūšių rodo tokį elgesį, ir manoma, kad šis skaičius tik augs. Jų laimei, nėra jokių požymių, kad homofobija egzistuoja už žmonijos ribų. Homoseksualioms žąsims nereikia niekam įrodinėti, kad jų elgesys yra natūralus.
Thomo polinkis turėti daug partnerių taip pat nėra išskirtinis. Pastaruoju metu yra pastebima vis daugiau reikšmingų poliamoriško elgesio įrodymų, kurie skatina biologus, tokius kaip Antonia Forster, ir toliau abejoti mūsų nusistovėjusiu seksualumo suvokimu.
Kaip teigia žąsiną priglaudusi organizacija, heteronormatyvines nuostatas griovusi garsenybė bus palaidota šalia savo „tikrosios meilės“ po atminimo akmeniu ir lenta, kuri jiems buvo pagaminta dar 2009 m.
„Mirus Henriui, atvyko apie 100 žmonių, taigi nenustebsiu, jeigu tiek žmonių susirinks ir Thomui pagerbti“, – pasakojo vietinis paukščių stebėtojas Mikas Preyeris. M. Preyeris stebėjo Thomą nuo pat jo gyvenimo pradžios. Būtent jis ir davė trijulei jų vardus.
„Tai yra 30 metų trukusi meilės istorija, kurią reikia švęsti“, – sakė jis.