„Ketinu vykti į Šiaurės Airiją ir Respubliką“, – sakė J. Bidenas žurnalistams Kalifornijoje, kur susitiko su JK ministru pirmininku Rishi Sunaku ir Australijos ministru pirmininku Anthony Albanese'iu, kad paskelbtų apie paktą dėl branduolinių povandeninių laivų.
Per atskirą dvišalį susitikimą R. Sunakas pakvietė J. Bideną atvykti į Šiaurės Airiją, „kad galėtume paminėti Didžiojo penktadienio susitarimo metines“.
„Žinau, kad jums tai labai ypatinga ir asmeniška. Mes labai norėtume, kad jūs dalyvautumėte“, – sakė R. Sunakas.
J. Bidenas padėkojo R. Sunakui ir atsakė, kad nors susitarimas buvo sudarytas prieš 25 metus, „atrodo, kad tai įvyko vakar“.
1998 metų balandžio 10 dieną pasirašytas Didžiojo penktadienio susitarimas – politinis sprendimas, kuriuo užbaigtas tris dešimtmečius trukęs smurtas Šiaurės Airijoje.
Dešimčių milijonų amerikiečių protėviai kilę iš Airijos, todėl šios saloje įsikūrusios valstybės ir daug neramumų patyrusios šiaurinės JK provincijos likimas vaidina itin svarbų vaidmenį JAV politikoje.
J. Bideno administracija atidžiai stebėjo galimą Britanijos ir Europos Sąjungos prekybos ginčo poveikį Didžiojo penktadienio susitarimui.
Baltieji rūmai palankiai įvertino Vindzoro susitarimu vadinamą ginčo sprendimą, kuriuo nustatomos Airijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos pasienio muitinės taisyklės.