Žurnalistų Baltuosiuose rūmuose paklaustas, ar Rusija turėtų būti pripažinta valstybine terorizmo rėmėja, prezidentas sakė „Ne“.
Tokia J. Bideno pozicija aiškinama tuo, kad paskelbus Rusiją valstybine terorizmo rėmėja, JAV vyriausybė būtų priversta apriboti užsienio pagalbą, sumažinti gynybos eksportą ir pardavimą, įvesti dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę ir kt., skelbia „Reuters“.
Dabartinės keturios valstybės, kurias JAV nurodė terorizmo rėmėjais – Kuba, Šiaurės Korėja, Iranas ir Sirija – su pasauliu prekiauja kur kas mažiau nei Rusija. Amerikos valdžia net Šaltojo karo metais nedrįso įtraukti SSRS į šį sąrašą.
Kovo 1 dieną Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į pasaulio šalių lyderius ir paprašė pripažinti Rusiją teroristine valstybe po Rusijos įsibrovėlių raketos atakos centrinėje Charkivo aikštėje.
Birželio 24 dieną JAV Senato Užsienio santykių komitetas pritarė rezoliucijai pripažinti Rusiją valstybine terorizmo rėmėja. Po mėnesio JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi paragino valstybės sekretorių Antony Blinkeną paskelbti Rusiją valstybine terorizmo rėmėja – kitaip Kongresas tai padarytų.
Rugpjūčio 13 d. Maskva perspėjo Vašingtoną, kad Rusijos pripažinimas valstybine terorizmo rėmėja būtų „taškas, iš kurio nėra sugrįžimo“ ir kad tuomet Rusija gali sumažinti diplomatinių santykių su JAV lygį ar net juos nutraukti.