Kalbėdamas su aukšto rango ekonomikos ir nacionalinio saugumo darbuotojais bei gamintojų ir profsąjungų atstovais, J. Bidenas pažymėjo, kad vyriausybės parama vietos gamintojams reiškia, jog Jungtinės Valstijos „galės likti žaidime“.
„Kongresas turi kuo greičiau priimti šį įstatymo projektą“, – pareiškė prezidentas, paminėdamas ekonominę ir nacionalinio saugumo lemiamą „būtinybę“ užtikrinti šių komponentų, naudojamų įvairiausiuose gaminiuose – nuo išmaniųjų telefonų iki automobilių ir ginklų, gamybą.
„Amerika išrado puslaidininkius, bet bėgant metams mes leidome jų gamybai persikelti į užsienį, – kalbėjo J. Bidenas. – Jungtinės Valstijos turi pirmauti pasaulyje šių komponentų gamyboje“.
Prekybos sekretorė Gina Raimondo mikroschemas pavadino „kertine technologija, kuria grindžiama visa mūsų ekonomika“ ir perspėjo, kad Jungtinės Valstijos jau gerokai atsiliko.
JAV importuotojai yra „visiškai priklausomi nuo Taivano pažangiausių lustų tiekimo srityje“, – pažymėjo ji, o Kinija jau dabar daug investuoja į savo valstybės remiamą puslaidininkių pramonę.
„Neįmanoma turėti stiprios ekonomikos ir stiprios šalies, jei nekuriame dalykų Amerikoje“, – pabrėžė prekybos sekretorė.
Nors mikroschemos yra kasdienių technologijų pagrindas, įskaitant klestinčią elektromobilių pramonę, pareigūnai taip pat pabrėžė J. Bidenui silpnų tiekimo grandinių poveikį nacionaliniam saugumui.