J. Bidenas, kuris su B. Netanyahu telefonu kalbėjosi pirmą kartą nuo lapkričio 26 dienos, paragino sukurti humanitarinius koridorius, kad civiliai gyventojai būtų atskirti nuo Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų.
„Prezidentas pabrėžė, kad labai svarbu apsaugoti civilius ir atskirti civilius gyventojus nuo „Hamas“, įskaitant koridorius, kurie leistų žmonėms saugiai judėti iš nustatytų karo veiksmų zonų“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.
Jungtinės Valstijos griežtai gina Izraelio teisę gintis po spalio 7-osios „Hamas“ išpuolių, per kuriuos, žydų valstybės teigimu, žuvo 1,2 tūkst. žmonių, o 138 žmonės tebėra įkaitai.
Tačiau J. Bideno administracija teigia, kad per Izraelio atsakomąsias sausumos ir oro operacijas žūsta per daug civilių palestiniečių. „Hamas“ valdoma Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 17 177.
Ji taip pat nurodė Izraeliui, kuris dabar puola pietinę Gazos Ruožo dalį po to, kai praėjusią savaitę baigėsi trumpalaikės paliaubos, kad aukų ir perkeltųjų asmenų skaičius neturėtų būti toks didelis kaip per pradinį puolimą anklavo šiaurėje.
Ketvirtadienį didžiausiuose Gazos Ruožo miestuose ir jų apylinkėse vykstant intensyviems mūšiams, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Izraelis turi padaryti daugiau.
„Izraelis ir toliau privalo skirti ypatingą dėmesį civilių apsaugai“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją su viešinčiu Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Davidu Cameronu sakė jis.
„Išlieka atotrūkis tarp (...) ketinimų apsaugoti civilius ir faktinių rezultatų, kuriuos matome vietoje“, – pridūrė JAV diplomatijos vadovas.
Jungtinės Valstijos taip pat siekia, kad į Gazą būtų tiekiama daugiau pagalbos.
J. Bidenas palankiai įvertino Izraelio sprendimą į anklavą leisti įvežti daugiau degalų po to, kai buvo nutrauktos paliaubos, tačiau pabrėžė, kad skubiai reikia daug didesnės pagalbos, nurodė Baltieji rūmai.
Jis taip pat paragino „Hamas“ leisti Raudonajam Kryžiui patekti pas įkaitus, kuriuos ši palestiniečių kovotojų grupuotė vis dar laiko.
J. Bidenas atskirai kalbėjosi su Jordanijos karaliumi Abdullah II (Abdula II), toliau dedant pastangas atkurti trumpalaikes paliaubas, pranešė Baltieji rūmai.
Abu vadovai susitarė siekti „ilgalaikės ir tvarios taikos Artimuosiuose Rytuose, į kurią būtų įtrauktas Palestinos valstybės sukūrimas“, sakoma pranešime.