Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas pareiškė, kad esą Vakarai aktyviai ruošiasi susiremti su Rusija.
„Vakaruose vyksta intensyvus karinis pasirengimas, tam skiriamos milžiniškos pinigų sumos.
<...> Tad galima daryti išvadą: tiesioginio karinio susidūrimo su NATO tikimybė ateityje tampa vis akivaizdesnė“, – kalbėjo jis.
Baltarusijos propagandistas taip pat pareiškė, kad esą vienintelis dalykas, kuris neleidžia Vakarams pradėti plataus masto karo – tai branduolinio ginklo panaudojimo grėsmė.
„Neatsitiktinai Baltarusijos Respublika svarsto galimybę grąžinti taktinius branduolinius ginklus į savo teritoriją kaip galingą strateginės apsaugos elementą“, – sakė V. Chreninas.
Tiesa, atkreipiamas dėmesys, kad Maskva savo ruožtu ne kartą grasino Vakarams dėl branduolinio ginklo panaudojimo, tačiau tokie teiginiai yra laikomi propagandiniu naratyvu.
JK pakėlė naikintuvus, kad perimtų Rusijos bombonešius į šiaurę nuo Škotijos
Jungtinės Karalystės naikintuvai pirmadienio rytą buvo pakelti reaguoti į du Rusijos bombonešius, skridusius į šiaurę nuo Šetlando salų Škotijoje, sakoma britų gynybos ministerijos pranešime.
Ministerija teigė, kad naikintuvai stebėjo du Rusijos tolimojo nuotolio jūrų patruliavimo bombonešius Tu-142, kurie skrido netoli Šetlando salų Šiaurės jūroje NATO šiaurinėje oro policijos zonoje.
Karališkųjų oro pajėgų (RAF) naikintuvai „Typhoon“ buvo išsiųsti iš karinio aerodromo Losimaute Škotijos šiaurės rytuose.
Prie jų prisijungė orlaivis „Voyager“, kuris išbuvo ore visą misijos laiką, kad skrisdamas prireikus galėtų papildyti degalų atsargas.
„Losimaute esančios RAF įgulos nuolat stebi JK oro erdvę ir yra visada pasiruošusios akimirksniu imtis veiksmų, kad mūsų šalis būtų saugi“, – pranešime teigė ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey (Džeimsas Hipis).
„Šį rytą pilotai savo naikintuvais „Typhoon“ perėmė du Rusijos tolimojo nuotolio bombonešius ir stebėjo juos skrendančius į šiaurę nuo Šetlando salų, pasirengę atremti bet kokią galimą grėsmę JK teritorijai“, – pridūrė jis.
Anot ministerijos, „Typhoon“ jau grįžo į savo bazę.
Pastaraisiais mėnesiais Rusijos invazijos į Ukrainą fone padaugėjo incidentų, kuriuose dalyvavo rusų ir Vakarų šalių lėktuvai.