• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija pralaimės karą su Ukraina, savo komentare „The Economist“ pareiškė Pekino universiteto profesorius, Fudano universiteto (Šanchajus, Kinija) Rusijos ir Centrinės Azijos tyrimų centro direktorius Fengas Yujunas.

12

Rusija pralaimės karą su Ukraina, savo komentare „The Economist“ pareiškė Pekino universiteto profesorius, Fudano universiteto (Šanchajus, Kinija) Rusijos ir Centrinės Azijos tyrimų centro direktorius Fengas Yujunas.

REKLAMA

Eksperto, kuris anksčiau yra dalyvavęs ir Kremliaus organizuojamuose „Valdai“ klubo diskusijose, o nuo 2023-ųjų vadovauja Rusijos tarptautinių santykių tarybos Kinijos ekspertų grupei, nuomone, Vladimiro Putino organizuoto puolimo Ukrainoje žlugimą apibrėžia keturi faktoriai.

Pirmasis – labai aukštas pasipriešinimo lygis Ukrainoje ir ukrainiečių nacionalinė vienybė. Antrasis – tarptautinis Ukrainos palaikymas, kuris, nors ir pastaruoju metu sumažėjęs, tačiau išlieka pakankamai reikšmingas.

Trečiuoju faktoriumi profesorius Fengas Yujunas įvardijo šiuolaikinio karo pobūdį, kuris priklauso nuo gamybos pajėgumų ir vadovavimo, kontrolės, ryšių bei žvalgybos sistemų sąveikos. Rusija, jo manymu, patiria sunkumų kariaudama prieš Ukrainą, o susiję tai gali būti su tuo, kad šalis vis dar neatsistatė po deindustrializacijos po Sovietų Sąjungos žlugimo.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtasis svarbus Rusijos pralaimėjimo faktorius, anot eksperto, yra tai, kad V. Putinas pateko į „informacinį kokoną“ dėl savo užsitęsusios diktatūros. Kremliui trūksta patikimų žvalgybos duomenų, o sistema, kuria remiantis dirba Rusijos vadovybė, neturi efektyvaus klaidų taisymo mechanizmo, „The Economist“ cituojamas Fengas Yujunas.

REKLAMA

Jis taip pat pažymi, kad remiantis šiomis išvadomis Rusijos pralaimėjimas yra neišvengiamas ir ilgainiui Maskvai teks atitraukti kariuomenę iš visų okupuotų Ukrainos teritorijų, įskaitant Krymą. Pergalės Rusijai negarantuoja net ir jos branduolinio ginklo potencialas, įsitikinęs profesorius. Jis priminė, jog JAV buvo priversta atsitraukti iš Korėjos, Vietnamo ar Afganistano, nepaisant turimos branduolinės ginkluotės.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu konfliktas bus įšaldytas, Rusija išprovokuos naujų karų

Karas Ukrainoje tapo lūžio momentu Rusijos Federacijai, aiškina Fengas Yujunas: tai pasmerkė Putino režimą plačiai tarptautinei izoliacijai ir sukūrė tinkamą terpę „visokiausioms juodosioms gulbėms“, tai yra įvairioms neprognozuojamoms katastrofoms, su kuriomis Rusijos valdžia jau susidūrė ir toliau susidurs. Kaip pavyzdį jis pateikė „Wagner“ sukilimą, etninę įtampą Rusijoje ir neseniai Maskvoje įvykdytą teroro išpuolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konfliktas Ukrainoje taip pat vis labiau įtikina buvusias SSRS respublikas, kad Rusijos imperinės ambicijos grasina jų nepriklausomybei bei teritoriniam vientisumui. „Visi vis labiau suvokia, kad Rusijos pergalė yra neįmanoma, todėl šios valstybės visokiais būdais tolsta nuo Maskvos: nuo mažiau nuo Rusijos priklausomos ekonomikos politikos iki labiau subalansuotos tarptautinės politikos. Iš esmės tai visos Eurazijos integracijos perspektyvos, apie kurias kalba Rusija, išblėso“, – aiškina Fengas Yujunas.

REKLAMA

Tuo pat metu karas privertė Europą suvokti milžinišką grėsmę, kurią Rusija kelia žemyno ir tarptautinio saugumo saugumui. Daugelis europiečių šalių „atsisakė iliuzijų“, vertinant Rusijos Federaciją ir V. Putiną. Karas privertė NATO didinti išlaidas kariuomenei ir dislokuoti daugiau karinės technikos Europos rytuose.

Švedijos ir Suomijos prisijungimas prie NATO parodė Vladimiro Putino negebėjimą panaudoti karą NATO plėtros stabdymui.

REKLAMA

Fengas Yujunas taip pat primena, kad nuo karo pradžios Kinija „surengė du diplomatinio tarpininkavimo bandymus“ ir, nepaisant nesėkmės, „niekas neturi abejoti Kinijos norais užbaigti šį žiaurų karą taikos derybų būdu“.

„Šis noras rodo, kad Kinija ir Rusija – visiškai skirtingos šalys. Rusija siekia pakirsti egzistuojančią tarptautinę ir regioninę tvarką karo pagalba, o Kinija bando spręsti ginčus taikiu būdu“, – gyrė savo šalies politiką kinų profesorius.

Jis taip pat mano, kad jei konfliktas Ukrainoje būtų įšaldytas be „fundamentalių pokyčių Rusijos politinėje sistemoje ir ideologijoje“, tai Kremlius įgautų galimybę atgauti jėgas ir išprovokuotų naujus karus.

Ei, kacapski troliai, ką dabar pasakysit? Jus laidoja ne geiropeicai ar jankiai, bet tie, ką jūs svaigstat vadindami sąjungininku. Jums ne kartą buvo sakyta, kad jums pyz-dec! Reiškia bus didelis pyz-dec ir apie 30-tus šito amžiaus metus vaikučiai klausinės "o kas buvo toji rusija".
nors kacapijos solovjovo skabeevos simonian zomboaščikas sako kad kinija draugė, realybėje kinija naudoja rusija kaip vasalą, arba liaudiškai-kekšę, ir be to neužmiršo dūrio į nugarą per opijaus karus 19a
Laimejo ? Sapneli tu, pabuskis kremliaus sapno
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų