Abu šie vizitai neabejotinai padidins įtampą tarp Vokietijos ir Kinijos.
Verslui palankios Laisvųjų demokratų partijos (FDP) – Vokietijos koalicinės vyriausybės jaunesniosios partnerės – deputatai kelionę į Taivaną planuoja norėdami parodyti solidarumą su šia savarankiška demokratiška sala, kurią Kinija laiko savo teritorijos dalimi, AFP sakė parlamento Gynybos komiteto vadovė Marie-Agnes Strack-Zimmermann.
Pavasarį įvyks Vokietijos švietimo ministrės Bettinos Stark-Watzinger, taip pat priklausančios FDP, vizitas, AFP sakė šaltiniai.
Tai būtų pirmas Vokietijos ministrų kabineto nario vizitas Taivane per 26 metus.
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas per neseniai įvykusį Komunistų partijos suvažiavimą dar kartą pareiškė, kad yra „pasirengęs konfliktą dėl Taivano vaidmens išspręsti ir karinėmis priemonėmis“, sakė parlamentarų delegacijai vadovausianti M.-A. Strack-Zimmermann.
„Mūsų kelione į Taivaną... norima aiškiai parodyti, jog mes niekada nesutiksime su tuo, kad paprastas stipriausiojo įstatymas vėl taptų tarptautinės politikos dalimi, taip pat ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regione“, – sakė ji.
M.-A. Strack-Zimmermann nurodė, kad vizitas truks nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ir kad delegacija susitiks su Taivano vyriausybės, opozicijos, žmogaus teisių gynimo organizacijų atstovais, verslo lyderiais ir kariškiais.
Berlyno diplomatinės iniciatyvos dėl Taivano nepatiks Pekinui. Xi Jinpingas, kategoriškiausias Kinijos pastarųjų dešimtmečių lyderis, yra aiškiai deklaravęs, jog Taivano „susivienijimo“ su Kinija negalima palikti ateities kartoms.
Pernai įtampa smarkiai padidėjo, Pekinui dėl rugpjūtį surengto JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito Taivane padidinus karinį spaudimą ir pradėjus didžiausias per kelis dešimtmečius pratybas.
Kinija prieštarauja bet kokiems oficialiems mainams su Taivanu ir piktai reaguoja į Vakarų politikų apsilankymus šioje saloje.
Rugpjūtį Vokietijos oro pajėgos pastiprino savo kontingentą Indijos ir Ramiojo vandenynų regione dislokavusios 13 karinių orlaivių. Metais anksčiau Vokietija pirmą kartą per beveik du dešimtmečius į regioną pasiuntė savo fregatą.