• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkams pavyko sukurti ir su pelėmis sėkmingai išbandyti geriamą priešnuodį nuo ūmaus apsinuodijimo alkoholiu. Hidrogelis sukurtas naudojant pieno baltymą, kuris yra šalutinis sūrio gamybos produktas – jis skaido alkoholį organizme, neleisdamas jam išskirti įprastų toksiškų atliekų, skelbia portalas „IFL Science“.

Mokslininkams pavyko sukurti ir su pelėmis sėkmingai išbandyti geriamą priešnuodį nuo ūmaus apsinuodijimo alkoholiu. Hidrogelis sukurtas naudojant pieno baltymą, kuris yra šalutinis sūrio gamybos produktas – jis skaido alkoholį organizme, neleisdamas jam išskirti įprastų toksiškų atliekų, skelbia portalas „IFL Science“.

REKLAMA

Daugelyje bendruomenių alkoholis istoriškai vaidino svarbų vaidmenį švenčių, ritualų ir socialinių progų metu. Nors esama įrodymų, kad jo vartojimas mažėja jaunesnėse kartose, 2016 m. duomenys parodė, kad JAV 71,7 proc. 15 metų ir vyresnių žmonių per pastaruosius 12 mėnesių vartojo alkoholį. Pasaulinio reitingo viršūnėje atsidūrė Vietnamas (99,4 proc.), po jo seka Liuksemburgas (91,8 proc.).

Užkerta kelią pavojingų toksinų išsiskyrimui

Nors daugeliui alkoholio vartojimas yra įprasta jų gyvenimo būdo dalis, svarbu pastebėti ir neigiamą jo poveikį. Pasaulio sveikatos organizacija apskaičiavo, kad kasmet dėl žalingo alkoholio vartojimo miršta 3 mln. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Viena iš problemų yra ta, kad mes neturime puikių gydymo būdų, kaip gydyti ūmų apsinuodijimą alkoholiu. Tie, kuriuos turime, paprastai tik laikinai palengvina simptomus ir gali sukelti toksiško acetaldehido kaupimąsi, kuris gali pažeisti organus.

REKLAMA

Tarptautinis mokslininkų bendradarbiavimas, kuriam vadovauja Ciuricho ETH ir Kinijos žemės ūkio universiteto mokslininkai, siekia visa tai pakeisti. Jie sukūrė baltyminį hidrogelio pagrindą, kuris greitai ir nekenksmingai suskaido alkoholį prieš jam patenkant į kraują.

„Gelis perkelia alkoholio skaidymą iš kepenų į virškinamąjį traktą. Priešingai nei alkoholiui metabolizuojantis kepenyse, kaip tarpinis produktas nesusidaro kenksmingas acetaldehidas“, – teigė tyrimo autorius profesorius Raffaele‘is Mezzengas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip gaminamas šis „stebuklingas“ produktas?

Naujoviškas gelis gaminamas iš išrūgų – šalutinio sūrio gamybos produkto. Kelias valandas verdant išrūgas susidaro ilgos beta-laktoglobulino baltymo skaidulos, kurias, pridėjus druskos ir vandens, galima priversti susijungti ir suformuoti gelį.

„Skaidulas panardinome į geležies vonią, kad jos galėtų veiksmingai reaguoti su alkoholiu ir paversti jį acto rūgštimi“, – paaiškino pirmasis autorius Jiaqi Su.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis ypatingas šio gelio ingredientas – auksas.

Aukso organizmas nesuvirškina, todėl jis gali ilgiau užsibūti skrandyje ar žarnyne ir atlikti savo darbą. Jis reaguoja su gliukoze ir susidaro nedidelis kiekis vandenilio peroksido, kuris sukelia svarbią geležies ir alkoholio reakciją. Dėl šios reakcijų kaskados alkoholis paverčiamas nekenksminga acto rūgštimi, taip ir nepasiekęs kepenų.

Atliko sėkmingus bandymus su pelėmis

Norėdami išbandyti savo išradimą, tyrėjai pasitelkė dvi pelių grupes. Vienoms jų buvo duota tik viena alkoholio dozė (ūminė), kitoms – reguliariai 10 dienų (lėtinė), kartu su profilaktinėmis gelio dozėmis.

REKLAMA

Po 30 minučių, ūmaus poveikio grupėje po gelio panaudojimo alkoholio kiekis kraujyje sumažėjo 40 proc. Po 5 valandų šis rodiklis padidėjo iki 56 procentų, o tyrimai parodė, kad jų kepenys veikė geriau ir jose susikaupė mažiau toksiško acetaldehido.

Paaiškėjo, kad lėtinėje grupėje gelis turėjo ilgalaikį teigiamą poveikį ne tik mažinant alkoholio kiekį kraujyje – pelės mažiau numetė svorio ir išlaikė geresnę kepenų, blužnies ir žarnyno funkciją.

REKLAMA

Gelis neleidžia alkoholiui patekti į kraują

Jei galvojate, kad prieš kitą didelį socialinį renginį norėtumėte pasigaminti šio stebuklingo produkto, deja, bet teks dar šiek tiek palaukti. Komanda pateikė paraišką dėl savo produkto patento, o prieš pradedant jį naudoti žmonėms, dar reikės atlikti klinikinius tyrimus. Visgi, bent viena svarbi kliūtis jau įveikta – žinome, kad išrūgų baltymai yra valgomi.

Vis dėlto profesorius R. Mezzenga paaiškino, kad tai nėra stebuklingas vaistas nuo visų blogų girtuokliavimo padarinių. Jis tik padeda sumažinti į kraują patenkančio alkoholio kiekį, todėl nieko negalima padaryti, kai tai jau įvyksta ir prasideda ūmus apsinuodijimas alkoholiu.

„Sveikiau iš viso nevartoti alkoholio, – sakė R. Mezzenga. – Tačiau gelis galėtų būti ypač įdomus žmonėms, kurie nenori visiškai atsisakyti alkoholio, tačiau taip pat nenori apkrauti savo organizmo ir aktyviai nesiekia alkoholio poveikio“.

Senas kaip amerika numeris , musu kaime pririša šliubini žieda ant šniuruko ir prarija , užsigeria išrugomis irbaigtas kriukis . Kai pagerėja žieda ištraukia [nereikia šuduose knistis ]
Tai kam tada gert? Jei nebusi girtas, tai geriau tada ZOLES parukai alaus 1 ir spakainas miegi.
O jai kokią beloruso poverzlę iliaisciau , gal geresnis efektas būtų?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų