Savo poziciją A. Schwarzeneggeris išsakė „Facebook“ paskelbtuose komentaruose ir vaizdo įraše, kuriame užfiksuota, kaip jis pasiskiepija mobiliajame skiepų punkte. Pasiskiepijęs jis šmaikščiai pacitavo garsiąją eilutę iš filmo „Terminatorius 2“: „Eik su manimi, jeigu nori gyventi.“
Vaizdo įrašo komentaruose jis pridūrė: „Visada sakau, kad reikia įvertinti savo stiprybes ir klausytis ekspertų. Jeigu norite sužinoti, kaip užsiauginti bicepsus, klausykite manęs, nes aš visą gyvenimą mokiausi, kaip reikia pasiekti tobulą formą, ir esu laikomas vienu geriausių visų laikų kultūristu. Mes visi turime skirtingas specialybes. <...> Virusologai, epidemiologai bei gydytojai visą savo gyvenimą tyrinėja ligas ir vakcinas, taigi aš klausau jų ir raginu jus daryti tą patį.“
„Man atrodo, kad jeigu žmonių, kuriais jūs pasitikite, ratas vis mažėja ir jūs jaučiatės vis labiau izoliuoti, tai turėtų tapti įspėjimu, kad patekote į dezinformacijos spąstus. Kai kurie sako, kad ekspertų klausymasis yra silpnumo ženklas. Tai netiesa. Reikia stiprybės, norint pripažinti, kad žinai ne viską. Silpnybė yra ekspertų nuomonės atmetimas ir vadovavimasis tik tais šaltiniais, kurie patvirtina tai, kuo nori tikėti“, – rašė A. Schwarzeneggeris.
Kitaip tariant, stipruolis pasitiki mokslu. A. Schwarzeneggeris niekada nevengė išreikšti savo nuomonės mokslo temomis. Dar 2015 m. jis yra sakęs: „Man nerūpi, ar mes sutarsime dėl klimato kaitos.“
Per šį šimtmetį žmonija susidurs su daugybe iššūkių, įskaitant ir klimato kaitą, maisto ir vandens trūkumus ir galimus ligų protrūkius. Visa tai reikalauja mokslo integravimo į politiką. Tačiau, kad tai pavyktų padaryti sėkmingai yra būtinas visuomenės pasitikėjimas mokslu. Deja, šie iššūkiai sutapo su vis augančiu nepasitikėjimu mokslo bendruomene ir miglota antipatija bet kokios srities ekspertams.
Kai kurie įtarimai nėra nepragrįsti. Juk mokslo istorijoje yra pasitaikę daugybę incidentų, kai buvo nepaisoma etikos. Tačiau nepasitikėjimą sėja ir vis didėjanti „antimokslo imperija“, turinti ryšių redakcijose, politikoje ir kitose svarbiose institucijose. COVID-19 liga buvo tyrinėjama dar niekada nematytu greičiu, tačiau kaip parodo kai kurios apklausos, vykstanti pandemija galimai turėjo neigiamą įtaką visuomenės pasitikėjimui mokslininkais ir vakcinomis.
Tačiau, kaip sako A. Schwarzeneggeris, kelios paieškos „Google“ sistemoje nė iš tolo neprilygsta viso savo gyvenimo paskyrimui tam tikrai sričiai. Per paskutiniuosius metus mokslininkai atrado naują virusą ir sugebėjo sukurti net kelias nuo jo apsaugančias vakcinas, kol daugumos mūsų didžiausias pasiekimas buvo išmokti patiems kepti duoną.