„Krašto apsauga yra šiek tiek pasiruošusi į ateitį paremti tuos projektus ekonominiais finansiniais instrumentais, per įvairius fondus, bet iniciatyvą taip pat turi rodyti tie, kurie mano, kad gali ne tik tarpininkauti kokiam nors labai geram ginkluotės pardavėjui Vakaruose, bet ir sukurti realius pajėgumus čia Lietuvoje, kažką vystyti“, – interviu BNS sakė A. Anušauskas.
„Kai Lietuvoje atsiranda sudėtinga karinė technika, reikalingas aptarnavimas, remontas. Žinoma, kad tokias iniciatyvas paremtumėme, jos labai reikalingos“, – pridūrė jis.
A. Anušauskas interviu taip pat sakė, kad Lietuvos žvalgybos tarnybų ir teisėsaugos pateikta informacija išsklaidė abejones dėl su koncernu „MG Baltic“ susijusių įmonių dalyvavimo statant karinius miestelius.
Bendrovė „Salvinta“, priklausanti „Darnu Group“, Vilniaus ir Šilalės karinus miestelius žada pastatyti 2023 metais.
„Pasitikrinome susirašinėjimą, pažymas, tad galėčiau tik dar kartą pasakyti, kas buvo parašyta – kad duomenų, patvirtinančių, kad minimi kandidatai ar subtiekėjai nėra patikimi ar keltų pavojų nacionaliniam saugumui ar kitos valstybės narės saugumui, nenustatyta. Nėra tokių įrodymų“, – teigė krašto apsaugos ministras.
Jo teigimu, teisininkai jį patikino, kad rizikos dėl teismų procesų valdomos ir projektai dėl to neturėtų nukentėti.
A. Anušauskas be kita ko, teigė, jog Kinijos investicijos Klaipėdos uoste ar kituose strateginiuose objektuose yra „nelabai pageidaujamos“.
„Turime visai neblogus įstatymus, kurių kitos valstybės neturi, dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams. Komisijoje, kuri įvertina tą atskirų investicijų atitiktį, ar Kinijos, ar kitų trečiųjų valstybių, mes labai aiškiai esame išsakę ir indikavę, ir, manau, valstybės tą mato ir atsižvelgia, kad strateginiuose sektoriuose tokių investicijų mes nelabai pageidaujame“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras.