Kaip rašo UNIAN, remdamasi JAV Karo studijų instituto (ISW) analize, Maskva itin stengiasi sumažinti įtampą su Seulu.
Taip pat primenama, kad, didėjant Rusijos bendradarbiavimui su Šiaurės Korėja, Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu iškvietė rusijos ambasadorių Georgijų Zinovjevą.
Rusai bandė pavaizduoti tai kaip įprastą, savanorišką susitikimą, be to, pridūrė, kad Rusijos ir Šiaurės Korėjos bendradarbiavimas esą „nėra nukreiptas prieš Seulo saugumo interesus“.
Tuo metu Rusijos vadovo Vladimiro Putino marionetė Dmitrijus Peskovas taip pat neigė, kad esą Šiaurės Korėjos kariai nėra dislokuoti Rusijos teritorijoje.
ISW analitikų pastebjėimu, toks Kremliaus elgesys tik parodo, kad Rusijos vadovybė yra susirūpinusi, ar santykiai su Pietų Korėja nepablogės ir ji nepradėt teikti karinės paramos Ukrainai. Be to,
„Rusija jau anksčiau bandė pelnyti Seulo palankumą, kad sušvelnintų didėjančios priklausomybės nuo Šiaurės Korėjos poveikį“, – pridūrė ekspertai.
Šiaurės Korėjos atstovas JT neigia, kad Pchenjanas siunčia karius į Rusiją
Šiaurės Korėja nesiuntė karių į Rusiją, kad paremtų Maskvą jos kare prieš Ukrainą, pirmadienį pareiškė vienas iš Pchenjano atstovų Jungtinėse Tautose (JT), atmesdamas Seulo teiginius kaip „nepagrįstus gandus“.
Pietų Korėjos žvalgyba penktadienį pranešė, kad Pchenjanas išsiuntė didelį karių kontingentą padėti savo sąjungininkei Rusijai, ir teigė, kad pusantro tūkstančio specialiųjų pajėgų karių jau treniruojasi Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir yra pasirengę netrukus išvykti į karo Ukrainoje frontą.
„Kalbant apie vadinamąjį karinį bendradarbiavimą su Rusija, mano delegacija nemano, kad reikia komentuoti tokius nepagrįstus stereotipinius gandus“, – vieno komiteto posėdyje JT Generalinėje Asamblėjoje sakė Šiaurės Korėjos atstovas.
Seulo teiginiais „siekiama sumenkinti KLDR įvaizdį ir pakenkti teisėtiems, draugiškiems ir bendradarbiavimu pasižymintiems dviejų suverenių valstybių santykiams“, pažymėjo atstovas Niujorke vėlai pirmadienį vykusiame susitikime, pavartodamas oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo akronimą.
Maskva ir Pchenjanas yra sąjungininkai nuo pat Šiaurės Korėjos įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo, o 2022 metais Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą jie dar labiau suartėjo. Seulas ir Vašingtonas jau seniai tvirtina, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) pristato Rusijai ginklų, skirtų naudoti Ukrainoje.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida nekomentavo įtariamo karių dislokavimo.
Rusija taip pat nepatvirtino karių dislokavimo, tačiau gynė savo karinį bendradarbiavimą su Šiaurės Korėja.
Pietų Korėjai iškvietus Rusijos ambasadorių Seule, kad pareikštų kritiką dėl Pchenjano sprendimo nusiųsti tūkstančius savo karių, pasiuntinys „pabrėžė, kad Rusijos ir Šiaurės Korėjos bendradarbiavimas (...) nėra nukreiptas prieš Pietų Korėjos saugumo interesus“.
Nei NATO, nei Jungtinės Valstijos nepatvirtino, kad kariai bus dislokuoti, tačiau abi šalys tai įvertino kaip potencialiai pavojingą ilgai besitęsiančio konflikto Ukrainoje eskalaciją.
„Matėme pranešimus, kad KLDR nusiuntė pajėgų ir rengiasi nusiųsti papildomų karių į Ukrainą kovoti drauge su Rusija“, – JT Saugumo Tarybai sakė Vašingtono pasiuntinys JT Robertas Woodas (Robertas Vudas).
„Jei tai tiesa, tai pavojinga ir didelį susirūpinimą kelianti plėtotė, akivaizdus KLDR ir Rusijos karinių santykių plėtimas, – pridūrė jis.
JAV ir jų sąjungininkės jau yra išreiškusios susirūpinimą dėl Šiaurės Korėjos ginklų tiekimo Rusijai, didelio masto invaziją į Ukrainą pradėjusiai 2022 metų vasarį.
Ragina nedelsiant išvesti Šiaurės Korėjos karius
Pietų Korėjos vyriausybė antradienį griežtai pasmerkė Šiaurės Korėją ir paragino ją nedelsiant išvesti savo karius.
„Šiaurės Korėja, kuri tiekia didelį kiekį ginklų Rusijai, siunčia karius į neteisėtą Rusijos agresijos karą Ukrainoje, kelia didelę grėsmę ne tik mūsų šalies, bet ir tarptautinės bendruomenės saugumui“, – teigė Nacionalinio saugumo taryba.
Vyriausybė „paragino nedelsiant išvesti Šiaurės Korėjos karius ir pareiškė, kad jei dabartinė Šiaurės Korėjos ir Rusijos karinė sąjunga tęsis, ji neliks abejinga“.
„Reaguodama į Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinio bendradarbiavimo plėtrą po Šiaurės Korėjos kovinių pajėgų dislokavimo, vyriausybė įgyvendins laipsniškas atsakomąsias priemones“, – priduriama pranešime.
Antradienį Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi šaltiniu vyriausybėje, taip pat pranešė, kad Seulas svarsto galimybę siųsti į Ukrainą savo komandą stebėti Šiaurės Korėjos karių dislokavimo.
Pasak šaltinio, jei komanda bus dislokuota, ją greičiausiai sudarys žvalgybos padalinių kariškiai. Jie analizuotų Šiaurės Korėjos mūšio lauko strategijas ir dalyvautų apklausiant paimtus karo belaisvius.
„Yonhap“ taip pat pranešė, kad viena prorusišką propagandą platinanti socialinio tinklo „Telegram“ paskyra paskelbė nuotrauką, kurioje matyti Rusijos ir Šiaurės Korėjos vėliavos – viena šalia kitos – mūšio lauke Ukrainoje.